Raport z Polski Wydarzenia

Pod wpływem środków odurzających opiekowała się poszukiwanym chłopcem. Zatrzymali ją funkcjonariusze SOK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali kobietę, pod której opieką był 9-letni chłopiec, zarejestrowany jako osoba poszukiwana w Systemie Informacyjny Schengen. Do sytuacji doszło na dworcu kolejowym w Opolu.

Fot. SOK

Niecodzienna sytuacja miała miejsce we wtorek 20 kwietnia o godz. 14.15. Dyspozytor POLREGIO zgłosił do komendanta zmiany Komendy Regionalnej SOK w Opolu, że na peronie nr 4 na stacji Opole Główne przebywa prawdopodobnie nietrzeźwa kobieta z dzieckiem. Chłopiec biegał po peronie i bardzo głośno się zachowywał.

Wezwani na miejsce mundurowi stwierdzili, że kobieta może znajdować się pod wpływem środków odurzających. 32-latka z Łodzi opiekowała się w tym stanie 9-letnim synem.

– Ze względu na stan kobiety na miejsce zdarzenia wezwano Pogotowie Ratunkowe oraz patrol Policji – relacjonują funkcjonariusze SOK. – W trakcie dalszych czynności ustalono, że kobieta posiadała przy sobie 4 dokumenty tożsamości, z czego 3, należące do nieletnich dzieci, zostały zgłoszone jako utracone. 9-latek znajdujący się pod jej opieką był zarejestrowany jako osoba poszukiwana w Systemie Informacyjnym Schengen.

 

32-latka trafiła do jednego z opolskich szpitali, dzieci – do Policyjnej Izby Dziecka w Opolu.

– Nieodpowiedzialne zachowanie opiekunki małoletniego dziecka mogło doprowadzić do poważnego zagrożenia zdrowia, a nawet utratę życia – dodają mundurowi. – Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii, a dziecko nie odniosło obrażeń.

 

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu.

Dodaj komentarz