global Pasażer Wydarzenia

Podróż po Hiszpanii kolejami dużych prędkości od… 7 euro za bilet!

Hiszpański przewoźnik Renfe poinformował na swojej stronie internetowej, że od 20 stycznia w sprzedaży pojawią się bilety dla nowej linii Avlo. Połączy ona Madryt i Walencję, a obsługiwać ją będą pociągi dużych prędkości. Co jednak najważniejsze w tym komunikacie, przystępne mają być ceny biletów, które będą się zaczynać już od 7 euro!

Fot. ilustracyjne / pixabay
Fot. ilustracyjne / pixabay

Co oferuje Avlo?

Renfe zapewnia swoim pasażerom możliwość budżetowego podróżowania po Hiszpanii pociągami Avlo od 2021 roku. Pierwszą linią obsługiwaną przez koleje dużych prędkości tego rodzaju była trasa BarcelonaMadryt. Od 21 lutego 2022 roku Avlo będą jeździły dalej, aż do Walencji. Przewoźnik zapewnił, że każdego dnia na tę trasę będą wyjeżdżały 3 pary pociągów szybkobieżnych, czyli obsługiwanych będzie sześć kursów dziennie. W sumie Avlo będą przewoziły 2200 pasażerów na dobę.

Tym, co jednak najbardziej elektryzuje podróżnych spragnionych tanich przejazdów są wspomniane wyżej ceny biletów. Podróż pociągiem Renfo będzie realizowana w jednej klasie (Básica), a za przejazd zapłacić trzeba 7 euro. Sprzedaż biletów będzie w sposób bieżący kontrolowana przez aktywny system, który dobierze dla pasażera najbardziej korzystną w danym momencie ofertę. Co ważne, w ramach takiego podstawowego biletu każdy może zabrać ze sobą bezpłatnie bagaż podręczny i torebkę.

Przy zakupie biletu dla osoby dorosłej istnieje ponadto możliwość wykupienia miejsca dla dziecka do czternastego roku życia, również w taryfie podstawowej. W takim przypadku małego pasażera obowiązuje cena zaledwie pięciu euro.

Tania podróż w dobrych warunkach

Chociaż ceny biletów są naprawdę niskie, Avlo nie obniża podstawowego standardu swoich pociągów. Każdy pasażer ma do dyspozycji bezpłatny dostęp do sieci internetowej Wi-Fi oraz gniazdek elektrycznych przy swoim siedzeniu. Dzięki temu w trakcie jazdy można podładować baterię telefonu czy pracować na laptopie.

Pasażer może dopłacić za dodatkowe usługi, w tym nadprogramowy bagaż czy wybór miejsca. W pociągach nie będą funkcjonować wagony restauracyjne, ale do użytku oddano automaty z przekąskami i napojami. Na pokład Avlo można wprowadzać składane rowery i hulajnogi. Dopuszczono także możliwość podróżowania z psami asystującymi.

Hiszpanie pomogą rozwinąć w Polsce Koleje Dużych Prędkości

Dodaj komentarz