global Pasażer Wydarzenia

Podróż po Hiszpanii kolejami dużych prędkości od… 7 euro za bilet!

Hiszpański przewoźnik Renfe poinformował na swojej stronie internetowej, że od 20 stycznia w sprzedaży pojawią się bilety dla nowej linii Avlo. Połączy ona Madryt i Walencję, a obsługiwać ją będą pociągi dużych prędkości. Co jednak najważniejsze w tym komunikacie, przystępne mają być ceny biletów, które będą się zaczynać już od 7 euro!

Fot. ilustracyjne / pixabay
Fot. ilustracyjne / pixabay

Co oferuje Avlo?

Renfe zapewnia swoim pasażerom możliwość budżetowego podróżowania po Hiszpanii pociągami Avlo od 2021 roku. Pierwszą linią obsługiwaną przez koleje dużych prędkości tego rodzaju była trasa Barcelona – Madryt. Od 21 lutego 2022 roku Avlo będą jeździły dalej, aż do Walencji. Przewoźnik zapewnił, że każdego dnia na tę trasę będą wyjeżdżały 3 pary pociągów szybkobieżnych, czyli obsługiwanych będzie sześć kursów dziennie. W sumie Avlo będą przewoziły 2200 pasażerów na dobę.

Tym, co jednak najbardziej elektryzuje podróżnych spragnionych tanich przejazdów są wspomniane wyżej ceny biletów. Podróż pociągiem Renfo będzie realizowana w jednej klasie (Básica), a za przejazd zapłacić trzeba 7 euro. Sprzedaż biletów będzie w sposób bieżący kontrolowana przez aktywny system, który dobierze dla pasażera najbardziej korzystną w danym momencie ofertę. Co ważne, w ramach takiego podstawowego biletu każdy może zabrać ze sobą bezpłatnie bagaż podręczny i torebkę.

Przy zakupie biletu dla osoby dorosłej istnieje ponadto możliwość wykupienia miejsca dla dziecka do czternastego roku życia, również w taryfie podstawowej. W takim przypadku małego pasażera obowiązuje cena zaledwie pięciu euro.

Tania podróż w dobrych warunkach

Chociaż ceny biletów są naprawdę niskie, Avlo nie obniża podstawowego standardu swoich pociągów. Każdy pasażer ma do dyspozycji bezpłatny dostęp do sieci internetowej Wi-Fi oraz gniazdek elektrycznych przy swoim siedzeniu. Dzięki temu w trakcie jazdy można podładować baterię telefonu czy pracować na laptopie.