Raport z Polski Wydarzenia

Podzielmy się życiodajnym płynem. “Kolejowa Kropla Krwi” rusza po raz 5!

„Kolejowa Kropla Krwi” – akcja promująca krwiodawstwo – odbędzie się już po raz piąty! Oddać krew będzie można 24 sierpnia w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawionym w pobliżu siedziby UTK przy Al. Jerozolimskich 134 w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Transportu Kolejowego.

Fot. UTK

– Chętnych do podzielnia się krwią zapraszamy do zarejestrowania się do udziału w akcji przez interaktywny formularz – podkreśla Ignacy Góra, Prezes UTK.

 

Krew to bezcenny lek, który nie ma zamiennika, bo dotąd nie wynaleziono jej substytutu. Krwiodawstwo jest więc niezastąpionym systemem leczenia, ale również szlachetną ideą dzielenia się z drugą osobą. To oddawanie cząstki siebie dla ratowania zdrowia i życia potrzebujących.

Urząd Transportu Kolejowego od 5 lat wspiera ideę honorowego krwiodawstwa poprzez organizację akcji Kolejowa Kropla Krwi. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 24 sierpnia. Zorganizowane będzie we współpracy z Kolejarską Służbą Krwi oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Czytaj dalej >