Raport z Polski Wydarzenia

Policja sprawdzała zachowanie kierowców na przejeździe kolejowym [FILM]

Jak kierowcy i piesi zachowują się na strzeżonym przejeździe kolejowym? Postanowili sprawdzić to policjanci ruchu drogowego z Bydgoszczy.

Fot. Kadr z filmu KWP Bydgoszcz
Fot. Kadr z filmu KWP Bydgoszcz

Mundurowych spotkać można było do południa w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Inwalidów w Bydgoszczy. Wszystko za sprawą działań, które prowadzili przy wykorzystaniu Mobilnego Centrum Monitoringu.

– Celem działań było ograniczenie przebywania osób nieuprawnionych na torowiskach oraz przechodzenia i przejeżdżania przez tory w miejscach do tego niewyznaczonych. Ponadto mundurowi ograniczali zachowania niezgodne z przepisami ruchu drogowego, m. in. niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy omijanie opuszczonych rogatek – informuje kom. Lidia Kowalska z KWP Bydgoszcz.

 

W trakcie trzygodzinnych działań funkcjonariusze ujawnili 13 naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dotyczyły one:

  • niestosowania się do sygnalizacji świetlnej przez kierujących samochodami,
  • wjazdu na przejazd pomimo opuszczania zapór,
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście.

Sprawcy 6 wykroczeń zostali ukarani mandatem karnym. W stosunku do 2 kierujących policjanci sporządzili wnioski o ukaranie do sądu, a pozostałych 5 pouczyli.

Dodaj komentarz