Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

POLREGIO obsłuży połączenia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Zarząd Województwa Pomorskiego rozstrzygnął przetarg na przewozy pasażerskie na liniach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Od 11 grudnia na torach pojawi się przewoźnik POLREGIO.

O zatwierdzeniu wyników przetargu na przewozy pasażerskie na liniach PKM między Gdańskiem, Gdynią, Kościerzyną i Kartuzami, poinformował Leszek Bonna, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

Kontrakt z POLREGIO obowiązuje od 11 grudnia 2022 r. do 12 grudnia 2026 roku. Przewoźnik zrealizuje połączenia na poniższych liniach:

– Województwo Pomorskie udostępni spółce POLREGIO S.A. do tego celu tabor kolejowy w ilości 13 sztuk, na podstawie umowy dzierżawy – informuje wicemarszałek Bonna. – Będzie to 8 pojazdów trójczłonowych i 5 pojazdów dwuczłonowych. Umowa, która będzie podpisana z nowo wybranym przewoźnikiem przewiduje uruchamianie 82 pociągów w weekendy i święta oraz 97 w dni powszednie.

 

Na przetarg wpłynęła jedna oferta – firmy POLREGIO S.A. na kwotę 187.815.061,93 zł. Założona przez Województwo suma była wyższa – wynosiła 199 400 400 zł.

Dodaj komentarz