Polregio Raport z Polski Wydarzenia

Polregio podpisało 10-letni kontrakt z Województwem Lubuskim

Przedstawiciele Urzędu Województwa Lubuskiego oraz POLREGO podpisali 10-letnią umowę na wykonanie przewozów kolejowych w regionie. Kontrakt wart jest ponad 1 mld zł. W ciągu dekady pociągi pokonać mają 48 mln kilometrów.

W nowym rozkładzie kolejowym 2020/2021 w województwie lubuskim zwiększy się liczba połączeń. Dzięki nowym pociągom zakupionym przez województwo już 13 grudnia uruchomione zostaną nowe kursy z Gorzowa Wielkopolskiego do Kostrzyna oraz Krzyża. Lubuskie jako jedyne województwo w kraju regularnie uruchamia aż cztery połączenia transgraniczne – do Berlina, Frankfurtu nad Odrą, Forstu i Görlitz.

– Wyjątkowo cieszę się z tej umowy, bo mamy tutaj trzy elementy: długi horyzont współpracy, nowe pociągi użyczone przez Marszałka oraz dodatkowe połączenia w rozkładzie. To dowód na to, że chcemy i możemy zwiększać atrakcyjność przewozów dla pasażerów i skutecznie przeciwdziałać społecznemu wykluczeniu – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.

 

Do nowego rozkładu jazdy odniósł się członek zarządu Polregio.

– Wspólnym celem przewoźnika i organizatora transportu jest poprawa komfortu podróżowania. Już 13 grudnia na tory wyjadą dwa nowe, trójczłonowe zespoły trakcyjne Impuls 2 dedykowane do realizacji połączeń na linii z Kostrzyna przez Gorzów Wielkopolski do Poznania – dodaje Adam Pawlik.

 

W nowym rozkładzie pojawią się cztery dodatkowe pary pociągów dziennie na trasie pomiędzy Kostrzynem, a Gorzowem Wielkopolskim. Pojawi się również nowe połączenie z Gorzowa do Krzyża:

Dodatkowe połączenie pojawi się na trasie: z Gorzowa Wielkopolskiego (godz. 7:37) do Zbąszynka (godz. 9:00) i z powrotem o godzinie 14:37 (przyjazd do stacji Gorzów Wlkp. o godz. 15:53). W sezonie letnim do dyspozycji podróżnych będą szybkie połączenia nad morze:

Ponadto, przewozy objęte umową będą realizowane na następujących liniach komunikacyjnych:

Poniższe linie będą uruchamiane sukcesywnie w ramach umowy po przeprowadzonych pracach modernizacyjnych:

  • Zielona Góra Gł. – Gubin – Guben
  • Rzepin – Sulęcin – Międzyrzecz
  • Żary – Żagań – Głogów
  • Żary – Lubsko

Nowe połączenia przy współpracy z samorządem województwa i władzami lokalnymi pojawią się na trasach Zielona Góra Gł. – Żagań – Małomice, Żagań – Forst, Zbąszynek – Rzepin, Zielona Góra Gł. – Głogów.

Dodaj komentarz