Pasażer

POLREGIO uruchamia połączenia Zielona Góra – Łagów

Od 8 sierpnia Lubuski Zakład POLREGIO oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego uruchamiają sobotnie połączenia kolejowe łączące Zieloną Górę z Perłą Ziemi Lubuskiej – Łagowem. 

Pierwszy pociąg ze stacji w Zielonej Górze wyruszy w sobotę 8 sierpnia o godzinie 8:25. Połączenie powstało z myślą o mieszkańcach Ziemi Lubuskiej i gościach, którzy chcą odwiedzić jedno z najpiękniejszych miejsc naszego regionu w zupełnie inny sposób, bo pociągiem. Niewątpliwym atutem jest również sama podróż, to gratka dla miłośników podróżowania koleją. Na linii z Toporowa do Łagowa na co dzień nie jeżdżą już pociągi pasażerskie. Podróż z POLREGIO to jedna z niewielu okazji do zobaczenia Łagowa z perspektywy pięknego odrestaurowanego wiaduktu kolejowego na stałe już wpisanego w krajobraz miejscowości. To jednak nie jedyna atrakcja, jaką chcemy zaproponować podróżnym pociągu POLREGIO.

Następne pociągi wyruszą kolejno: 15, 22 i 29 sierpnia oraz 5 i 12 września. Normalny bilet w cenie 40 zł w obie strony (od podane ceny obowiązują ulgi ustawowe) można nabyć:

  •  w kasie biletowej POLREGIO w Zielonej Górze,
  •  u drużyny konduktorskiej, po wcześniejszej rezerwacji e-mailowej pod adresem: pawel.nijaki@p-r.com.pl (w treści maila należy podać liczbę osób, dla   których rezerwowany jest przejazd oraz stację, na której podróżni będą wsiadać).

Pociąg na trasie do Łagowa zatrzyma się również między innymi w Rzepinie, Torzymiu i Toporowie.

Ciekawą propozycją są również kupony rabatowe, które otrzyma każdy podróżny wraz z biletem na przejazd. POLREGIO we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami stworzyło specjalną ofertę dzięki której wraz z kuponem rabatowym i biletem kolejowym podróżni między innymi będą mogli odwiedzić zupełnie za darmo najbardziej charakterystyczną łagowską budowle – mowa oczywiście o baszcie zamku Joannitów, która góruje nad miasteczkiem. Rabat na wejście będzie można również uzyskać w parku linowym w Łagowie, na wyprawę statkiem wycieczkowym po malowniczo położonych łagowskich jeziorach oraz na samodzielną eksplorację z pomocą rowerów wodnych na przystani „Czółno”.

Cennik biletów na przejazd w obie strony:

ROZKŁAD JAZDY