Polregio Raport z Polski

POLREGIO z rekordową frekwencją w maju

W maju do pociągów POLREGIO wsiadło niemal 10 mln pasażerów. To wzrost w porównaniu z majem 2023 r. o ponad milion podróżnych (+12 proc.).

Polacy coraz chętniej wybierają kolej, o czym świadczą właściwie wszystkie opublikowane dane i statystyki, m.in. raport Urzędu Transportu Kolejowego, podsumowujący rok 2023: koleją w Polsce podróżowało wówczas ponad 374,4 mln osób. To aż o 9,4% więcej, niż w roku 2022, co w liczbach bezwzględnych oznacza wzrost o 32,2 mln pasażerów! Jednocześnie jest to najwyższy wynik w całym XXI wieku.

Coraz lepiej radzi sobie również największy polski przewoźnik regionalny, a więc POLREGIO. Nasz udział w rynku pasażerskich przewozów kolejowych to 26%, a w 2023 roku przewieźliśmy 97,3 mln podróżnych. Jest to rezultat znacznie lepszy nie tylko od wyników z roku 2022, ale przebija on również o ponad 8 mln (9,5%) nasz dotychczasowy rekord z 2019 r., kiedy to przewieźliśmy blisko 89 mln pasażerów. Są to wyniki historyczne. Wiele wskazuje na to, że obecny rok 2024 będzie jeszcze lepszy, co potwierdzają wszystkie nasze obserwacje, dane i statystyki dot. liczby przewiezionych podróżnych, którzy skorzystali z usług POLREGIO.

Tym bardziej cieszą nas więc rezultaty, jakie odnotowaliśmy w maju. Polacy jak co roku tłumnie ruszają na majówkę, dlatego też POLREGIO starannie przygotowuje specjalną ofertę na ten czas, by spełnić rosnące oczekiwania pasażerów wobec coraz większej liczby tras czy też rosnącej częstotliwości połączeń. Z okazji tegorocznej majówki na podróżnych czekała pula 5000 biletów dziennie w obniżonych cenach, a w wielu szczególnie atrakcyjnych regionach Polski uruchamialiśmy dodatkowe połączenia. Bardzo dziękujemy za zaufanie!

Dodaj komentarz