Aktualności Pasażer

POLREGIO z wnioskiem do UTK o komercyjne pociągi na trasie Kraków – Ostrowiec Świętokrzyski

POLREGIO złożyło wniosek do UTK ws. uruchomienia komercyjnych pociągów na trasie Kraków – Ostrowiec Świętokrzyski. Chodzi o trzy pary pociągów codziennie.

Fot. YT / PKP Kraków

Złożony przez POLREGIO wniosek dotyczy trzech par pociągów relacji Ostrowiec Świętokrzyski – KielceKraków Główny i z powrotem.

POLREGIO zawnioskowało o możliwość prowadzenia pociągów na ww. trasie w okresie od 15 grudnia 2024 roku do 9 grudnia 2028 roku. Jak czytamy w złożonym wniosku, POLREGIO chciałoby uruchamiać pociągi o nr. 32310/1, 32312/3 oraz 32314/5, które obecnie kursując w obowiązujący rozkładzie jazdy. Będzie to więc przedłużenie zgody na obsługę trasy do 2028 roku.

Niniejszy wniosek został przygotowany w odpowiedzi na szereg postulatów, zwłaszcza lokalnych społeczności, które mieszkając w powiatach ostrowieckim, starachowickim, skarżyskim i kieleckim województwa świętokrzyskiego, odczuły negatywne konsekwencje braku możliwości uzgodnienia z województwem małopolskim w 2022 roku – wskazuje POLREGIO w złożonym wniosku.

 

POLREGIO wskazało, że do obsługi połączenia planuje skierować ED78, które mogłyby zestawiane w trakcji wielokrotnej. Mowa także o wykorzystaniu pojazdów EN64, EN57Ald, ED72A.

Ponadto czytamy, że planowana liczba podróżnych korzystających z jednego połączenia do minimum 160 pasażerów na pociąg.

Dodaj komentarz