Polregio Raport z Polski Wydarzenia

POLREGIO zapewni opiekę medyczną pracownikom i ich bliskim

POLREGIO, największy przewoźnik pasażerski w Polsce, zapewni kompleksową opiekę medyczną swoim pracownikom i ich rodzinom. Wszystko dzięki współpracy z TUW Polskim Zakładem Ubezpieczeń Wzajemnych.

– Jest to wyjątkowe wydarzenie, które wprowadza naszą spółkę do grona pracodawców oferujących unikatowe benefity pracownicze. Ubezpieczenie zdrowotne nie było do tej pory dostępne w takiej formie dla wszystkich pracowników spółki. Zakres oferowanych w ramach umowy świadczeń jest bardzo szeroki, a dzięki dofinansowaniu POLREGIO jako pracodawcy, koszt miesięcznej składki w pakiecie Komfort dla pracownika wyniesie symboliczną złotówkę. POLREGIO oferując swoim pracownikom taki benefit, wyróżnia się na tle innych spółek i liczymy, że w ten sposób przyciągniemy nowych pracowników – powiedział Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.

 

POLREGIO pokryje zdecydowaną większość kosztów ubezpieczenia. Pracownicy oraz ich bliscy będą mieli do wyboru atrakcyjne pakiety zdrowotne, które obejmują m.in.: konsultacje u lekarzy pierwszego kontaktu, wizyty bez skierowania u specjalistów z ponad 20 dziedzin, badania diagnostyczne, prowadzenie ciąży, wizyty domowe lekarzy i pielęgniarek, rehabilitację oraz refundację koniecznego do niej sprzętu.

 – TUW PZUW to, jak głosi jego hasło, więcej wspólnych korzyści. Na tym polega wzajemność w ubezpieczeniach, która opiera się na współpracy w interesie ubezpieczonych. Jest ona tym bardziej ważna i przynosi tym lepsze efekty, gdy – jak w przypadku TUW PZUW i POLREGIO – łączy podmioty należące do wspólnego właściciela, jakim jest Skarb Państwa. Utrzymywana w duchu patriotyzmu gospodarczego współpraca pozwala dzięki synergii czerpać dodatkowe korzyści dla zaangażowanych w nią podmiotów i polskiej gospodarki, a tym samym także dla Polaków. Współpraca z POLREGIO ma szczególnie ważny wymiar, ponieważ na korzystnych warunkach zapewnia jego pracownikom kompleksową opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. Ich zdrowie jest najważniejsze – mówi członek Zarządu PZU i przewodnicząca Rady Nadzorczej TUW PZUW Małgorzata Sadurska.

 

Porozumienie między POLREGIO a ubezpieczycielem podpisane zostało kilka dni temu w Warszawie.

– Atrakcyjność ubezpieczeń zdrowotnych w TUW PZUW polega na tym, że usługi świadczy nasza siostrzana spółka, PZU Zdrowie, która jest rynkowym potentatem. Dzięki temu do dyspozycji pracowników możemy oddać prawie 2500 przychodni w ponad 600 miastach w Polsce. Nie ma problemu ze znalezieniem placówki, nawet w najmniejszym mieście. Z porad można skorzystać z dala od domu, będąc na wakacjach czy w podróży – mówi członek Zarządu TUW PZUW Aneta Zawistowska.

 

POLREGIO to największy przewoźnik pasażerski w Polsce. Codziennie uruchamia ok. 1500 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie, które zatrzymują się na ponad 1900 stacjach w całym kraju. Dzięki dynamicznemu rozwojowi spółki w ostatnich latach z usług POLREGIO skorzystało blisko 72 mln pasażerów rocznie. Udział przewoźnika w rynku kolejowych przewozów pasażerskich przedkłada się na wysoką konkurencyjność wykonanej pracy i utrzymuje się na poziomie 27%.

Dodaj komentarz