Polregio

POLREGIO zaprasza na wycieczkę po woj. lubuskim

POLREGIO zaprasza na kolejną wycieczkę po województwie lubuskim. W sobotę 19 września przewoźnik zabierze pasażerów w podróż do Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa.

Fot. materiały POLREGIO

Park, będący lubuską perłą, który ze względu na swoje walory przyrodnicze i znaczenie historyczne, w roku 2004 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Początek podróży zaplanowano w Zielonej Górze o godz. 8.05.

Pociąg Polregio zatrzyma się na przystankach: Nowogród Osiedle (przyjazd o 8:35), Żary (przyjazd o 9:10), by ostatecznie dotrzeć do malowniczych Tuplic (przyjazd o 9:43), skąd pasażerowie przesiądą się do autobusu, który zawiezie ich do serca Parku Mużakowskiego. Bujna roślinność, stare, majestatyczne drzewa, klimatyczne alejki, zielona, otwarta przestrzeń – z pewnością każdy zachwyci się urokiem tego miejsca, które niewątpliwie jest dumną wizytówką regionu. Przyrodniczo-historyczne tajemnice parku uczestnicy wyjazdu odkrywać będą w towarzystwie trzech przewodników.

– Poza spacerem po polskiej, krajobrazowej części parku, zawitamy również do majestatycznego, neorenesansowego zamku w Bad Muskau, którego barwną, ekscentryczną wizytówką był niegdyś książę Hermann von Pückler-Muskau, podróżnik i ogrodnik – zapowiadają organizatorzy wyjazdu. – To właśnie on w 1815 roku rozpoczął projektowanie i realizację Parku Mużakowskiego, którego piękno możemy dziś podziwiać. Na terenie Bad Muskau przewidziany jest czas wolny, tak więc będzie możliwość napicia się w kawiarence aromatycznej kawy. Dla chętnych przewidziany jest również przejazd kolejką wąskotorową z Bad Muskau do Weißwasser.

 

Kolejka wąskotorowa do Weißwasser wyruszy ze stacji w Bad Muskau o godz. 14:35, natomiast powrót z Weißwasser nastąpi o godz. 16:35. Koszt biletu normalnego wynosi 9,50 euro. Chętni planujący przejażdżkę kolejką, proszeni są o zgłoszenie tego faktu obsłudze pociągu w drodze do Tuplic.

Po zakończeniu zwiedzania parku, przewodnik zaprowadzi wszystkich chętnych na stację kolejki wąskotorowej i przejedzie z podróżnymi całość trasy. Powrót z Parku Mużakowskiego zaplanowany jest na godz. 17:40.

Czytaj dalej >