Raport z Polski Wydarzenia

Polska Izba Kolei z wizytą studyjną w PKP Intercity Remtrak [ZDJĘCIA]

Polska Izba Kolei, wspólnie ze spółką PKP Intercity Remtrak zaprosiła przedstawicieli Firm Zrzeszonych do udziału w wizycie studyjnej zakładach naprawczych w Libiszowie. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 80 przedsiębiorców.

Wizytę studyjną w zakładach PKP Intercity Remtrak Polska Izba Kolei zorganizowała po raz drugi. Gospodarzem spotkania był Tomasz Zelwowiec, Prezes Zarządu Spółki. Ze strony organizatora gości przywitała Anna Modrzejewska, Menadżer Projektu.

Jak wyglądała zakulisowa wizyta w spółce PKP Intercity Remtrak?

– Zaprezentowaliśmy m.in. wagony po naprawach na poziomie P3 i P4 oraz na poziomie naprawy P5, która zrealizowana została w naszych zakładach w Opolu – mówi Tomasz Zelwowiec. – To 45 z 60 wagonów, które mamy zakontraktowane z PKP Intercity. Zamierzamy w połowie roku zamknąć ten kontrakt i płynnie przejść w realizację kolejnego – tym razem dotyczyć będzie on prac przy wagonach Combo. Te potrwają dwa lata.

 

Uczestnicy wizyty studyjnej mogli z bliska przyjrzeć się pracy w zakładach naprawczych oraz stosowanym komponentom.

– To już druga, lecz nie ostatnia wizyta firm zrzeszonych w Polskiej Izbie Kolei w naszych zakładach w Libiszowie – podsumowuje Prezes Zarządu PKP Intercity Remtrak.

 

W najbliższym czasie PKP Intercity Remtrak podpisze umowę o współpracy technicznej z Hitachi Rail, a także z Milwaukee Polska na dostawę elektronarzędzi oraz otworzy nowy oddział konstrukcyjno-technologiczny w Poznaniu.

Dodaj komentarz