Pasażer

Pomorze: od lipca w pociągach obowiązywać będzie Taryfa Pomorska

Mieszkańcy województwa pomorskiego od 1 lipca będą mogli skorzystać z Taryfy Pomorskiej. To ułatwienie dla wszystkich podróżujących koleją – zarówno w aglomeracji, jak i w regionie. Zakupiony przez pasażera bilet będzie uprawniał do dowolnego wyboru przewoźnika (SKM i Polergio) na określonej trasie przejazdu. Zmienią się także ceny biletów.

ceny biletów w pociągach kursujących na terenie województwa pomorskiego obecnie ustalane są indywidualnie przez każdego przewoźnika. Od środy 1 lipca, ma się to zmienić. bilet zakupiony przez pasażera w Taryfie Pomorskiej będzie uprawniał do przejazdu na wybranej trasie z dowolnym przewoźnikiem.

– Przy projektowaniu nowej taryfy naszą intencją było obniżenie cen przy przejazdach z obszarów o ograniczonej dostępności transportowej do aglomeracji oraz ujednolicenie opłat za przejazdy pociągami organizowanymi przez samorząd województwa. Ponieważ ceny biletów jednorazowych i miesięcznych w Polregio są obecnie wyższe od cen biletów PKP SKM odpowiednio o 35 proc. i 38 proc., postanowiono wprowadzić Taryfę Pomorską z cenami niższymi średnio o 12 proc. od cen Polregio ale wyższymi od cen SKM średnio o 18 proc. – mówi Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury UMWP.