Raport z Polski Tramwaje

Pomóż bezdomnym zwierzakom i wygraj tablicę liniową MPK Wrocław

Chcesz zostać szczęśliwym posiadaczem tablic liniowych, używanych w tramwajach i autobusach MPK Wrocław? Masz ku temu okazję! Co wystarczy zrobić, aby wygrać?

Fot. Commons Wikimedia

Mieszkańcy Wrocławia mogą zdobyć oryginalną pamiątkę w prosty i pożyteczny sposób – pomagając bezdomnym i chorym zwierzętom.

Miejski przewoźnik chce w ten sposób zachęcić do wspomagania dwóch instytucji: stowarzyszenia EKOSTRAŻ, które zajmuje się pomocą zaniedbanym i chorym zwierzętom oraz wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Ślazowej.

Jak to wygląda w praktyce? Wystarczy przygotować paczkę z darami potrzebnymi którejś z tych organizacji i tuż przed jej przekazaniem – zrobić sobie z nią zdjęcie. Fotografię trzeba potem opublikować na profilu społecznościowym przewoźnika i zgłosić się po odbiór tablicy do jego siedziby. Regulamin: https://bit.ly/2Q4Xa0O

– Wiem, że jest wiele osób, którym zależy na pamiątkach związanych z tramwajami i autobusami MPK. Bardzo chętnie wręczymy je osobom, które wcześniej wezmą udział w konkursie i pomogą naszym braciom mniejszym – mówi prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder. – Być może komuś domu zawadza kilka dodatkowych koców, które ułatwią pracę wolontariuszom.

 

Czego potrzeba? EKOSTRAŻ chętnie przyjmie:

  • podkłady higieniczne,
  • papierowe ręczniki,
  • worki na śmieci,
  • jednorazowe rękawiczki,
  • gazety (nie tzw. kolorowe tygodniki, ale pisma wydawane na tzw. gazetowym papierze).

To rzeczy, które wolontariuszom są niezbędne do opieki nad starymi, schorowanymi zwierzakami, które do nich trafiają.

Wrocławskie schronisko potrzebuje natomiast:

  • koców
  • cienkich kołder – takich bez puchu, które nadawałyby się do wyściełania legowisk dla psów i kotów.

Paczki z darami należy zanosić prosto do siedzib tych instytucji (Ekostraż – Miłoszycka 67, schronisko – Ślazowa 2) lub nadawać tam pocztą. Przedstawiciele Ekostraży mogą osobiście odebrać paczkę, jeśli będzie to większa liczba przedmiotów (trzeba się wcześniej umówić).

Dodaj komentarz