Raport z Polski Wydarzenia

Pomóżmy Jerzykowi wrócić do zdrowia! [ZBIÓRKA]

Fundacja Grupy PKP wraz z wokalistą Michałem Kaczmarkiem zorganizowali wyjątkowy koncert charytatywny. Jego celem było zebranie pieniędzy na operację serca małego podopiecznego Fundacji. Koncert odbył się 2 stycznia. Zbiórka wciąż trwa!

 – Jerzyk pilnie wymaga leczenia. Koszt operacji wynosi 800 tys. zł. By zebrać tak dużą sumę pieniędzy, rodzice zwrócili się do nas o pomoc. Mamy mało czasu, a dzięki uprzejmości Michała zorganizowaliśmy specjalny i wyjątkowy koncert online podczas, którego zbierano pieniądze na operację dziecka. – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

 

Jerzyk, by żyć potrzebuje 800 tys. złotych na operację ratującą mu życie. Do tej pory dziecko przeszło  dwie ciężkie operacje serca i osiem zabiegów ratujących jego życie. Chłopiec przez dwa lata mieszkał w szpitalu, był wiele razy reanimowany. Obecnie przebywa z rodzicami w domu, ale jego stan nie jest dobry i wymaga natychmiastowego leczenia. Klinika w Genewie zaproponowała skorygowanie tego, co w serduszku nadal nie działa poprzez przebadanie przypadłości Jerzyka i leczenie w dwóch etapach kardiochirurgicznych.

– Cierpienie powoduje u mnie bunt. Szczególnie, kiedy słyszę o bólu dzieci. Nie mogę pogodzić się z tym, że dzieci cierpią, a nawet umierają tylko dlatego, że nie wystarczyło pieniędzy, żeby im pomóc. Najchętniej zagrałbym koncert dla każdego chorego dziecka. Tym razem zaśpiewałem dla Jerzyka. Wierzę, że pomoże to otworzyć Wasze serca i Wasze portfele i razem pomożemy mu wygrać wyścig z czasem – mówi Michał Kaczmarek

 

Kwota leczenia jest ogromna i znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziny.

Rodzina prosi więc o pomoc i wsparcie. Liczy się każda złotówka! Aby wesprzeć leczenie Jerzyka, wystarczy przekazać środki na nr konta: 59 1320 0019 1649 3010 2000 0017. Treść przelewu: darowizna na cele statutowe – dla Jerzyka.

 

Koncert odbył się 2 stycznia o godzinie 19:00. Jest dostępny na stronie www.muzyka.interia.pl, a także na profilu Fundacji Grupy PKP w serwisie społecznościowym Facebook. Prosimy o wsparcie, liczy się każda złotówka! Zbiórka trwa jeszcze tylko jeden dzień, 7 stycznia!

Informacja prasowa Fundacji Grupy PKP