Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Poranny paraliż na dworcu Poznań Główny

Usterka urządzeń sterowania ruchem kolejowym sparaliżowała na 1,5 godziny dworzec Poznań Główny. Podróżni dojeżdżający rano do pracy i szkoły musieli przygotować się na duże opóźnienia.

Dworzec kolejowy Poznań Główny (fot. pkp.poznan.pl)
Dworzec kolejowy Poznań Główny (fot. pkp.poznan.pl)

W wyniku usterki wstrzymano ruch pociągów jadących przez stację Poznań Główny. Zdarzenie miało miejsce około godz. 6.15. Jak informował Radosław Śledziński z PKP Polskich Linii Kolejowych, problem rozwiązany został przed godz. 8.00.

– Od godz. 7.50 ruch został przywrócony do normy, a sytuacja się stabilizuje – informują PKP PLK S.A., cytowane przez Polską Agencję Prasową (PAP). – Przyczyną porannych problemów była usterka urządzeń sterowania ruchem kolejowym – wystąpiła o 6.15 od razu wezwano serwis i ruch udało się przywrócić.

 

Jak informował na stronie portalpasazera.pl, opóźnienia pociągów sięgały nawet 100 minut. Tak było w przypadku składu Poznań Główny – Zbąszynek. W cierpliwość uzbroić się musieli także podróżni ze składów do Gniezna, Wolsztyna, czy Świnoujścia. Spore utrudnienia czekały również pasażerów pociągu Bydgoszcz Główna – Zakopane, którego trasa wiedzie przez Poznań.

Dodaj komentarz