global Wydarzenia

Potężny pożar w Meksyku. Pociąg mknie w płomieniach [FILM]

Ponad 200 strażaków gasi pożar linii kolejowej i pobliskich domów, który wybuchł w Aguascalientes w środkowym Meksyku. Przez płomienie przejechał pociąg towarowy.

Przyczyną powstania pożaru był wypadek ciężarówki przewożącej paliwo. Na chwilę obecną nie są znane przyczyny i dokładne okoliczności wypadku. Według pierwszych informacji, ciężarówka wjechała pod pociąg, agencja Reuters podaje zaś, że TIR wjechał w filar wiaduktu.

W wyniku zdarzenia doszło do wycieku paliwa i ogromnego pożaru. Na chwilę obecną wiadomo o 120 uszkodzonych domach, spośród 300 znajdujących się w pobliżu katastrofy. Płonie także teren kolejowy. Kłęby czarnego dymu uniemożliwiają przejazd pociągów. Jeden z maszynistów zaryzykował jednak pokonanie tej trasy. Widać to na opublikowanym w mediach społecznościowych filmie.

Ewakuowano ponad 1,5 tys. osób. Nie wiadomo ilu zostało rannych lub czy są ofiary śmiertelne. Policja zatrzymała już kierowcę ciężarówki. Prowadzone jest śledztwo w kierunku wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia.

Dodaj komentarz