Inwestycje

Prace na dworcu PKP Białystok dobiegają końca [ZDJĘCIA]

Fot. PKP S.A.

Dworzec PKP Białystok wkrótce zostanie oddany do dyspozycji mieszkańców. Jedna z największych inwestycji programu modernizacji dworców PKP na lata 2016-2023 dobiega końca. Dziś Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków dokonał odbioru prac konserwatorskich ujętych w projekcie.

Prace inwestycyjne obejmują nie tylko remont dworca, ale także zmiany w jego otoczeniu. Obecnie zaawansowanie modernizacji wynosi 85 proc. Wszystkie najważniejsze zadania zostały zrealizowane. Jako że modernizowany Dworzec ma dużą wartość historyczną, cały projekt jego przebudowy musiał zostać uzgodniony z konserwatorem zabytków.

– Dobiegająca końca przebudowa dworca kolejowego w Białymstoku jest częścią ogólnopolskiego Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, w ramach którego w całym kraju zmodernizujemy i wybudujemy od podstaw łącznie prawie 200 dworców kolejowych. Warto podkreślić, że ponad połowę z nich stanowią obiekty zabytkowe, które dzięki inwestycjom PKP S.A. odzyskują dawny blask i stają się wizytówkami miejscowości, w których się znajdują – mówi Małgorzata Zielińska, członek zarządu Polskich Kolei Państwowych S.A.