Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Prace na linii Ozorków – Łęczyca na półmetku [ZDJĘCIA]

Półmetek przekroczyły prace na odcinku linii kolejowej z Ozorkowa do Łęczycy. PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększają dzięki temu dostępność do kolei między Łodzią a Kutnem. Koszt prac to ok. 130 mln zł. W Ozorkowie, Łęczycy i Sierpowie widać nowe perony. Układane są tory i wywieszana sieć trakcyjna.

Fot. PKP PLK

Na stacjach w Ozorkowie, Łęczycy i Sierpowie są już wybudowane nowe perony. Obiekty dostosowane zostaną do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się i pasażerów niepełnosprawnych. Wykonawca kończy układanie nawierzchni ze ścieżkami naprowadzającymi. Zamontowane zostały także słupy oświetleniowe, wiaty oraz ławki. Wkrótce zawiśnie czytelne oznakowanie obiektów. Wykonawca zainstaluje także stojaki na rowery.

Dzięki inwestycji PLK mieszkańcy będą mogli łatwiej wsiadać do pociągów. Zapewnione będą dobre podróże do Łodzi i Kutna. Pociągi pasażerskie przyspieszą z obecnych 70-90 km/h do 120 km/h.

Nowe tory i sieć trakcyjna

Przebudowany układ torowy na stacjach Ozorków i Łęczyca zapewni sprawniejszy przejazd pociągów i lepsze warunki do przewozu towarów. Zbudowano już nowy tor na szlaku Ozorków – Łęczyca. Kończy się układanie torów na stacji Łęczyca. Wykonywane są prace torowe również na stacji Ozorków. Obok linii kolejowej budowana jest nowa sieć trakcyjna. Na stacji Łęczyca oraz na szlaku Ozorków – Łęczyca już ustawiono konstrukcje wsporcze. Specjalistyczne pojazdy sieciowe wywieszają sieć trakcyjną.

Inwestycja na jednotorowej linii między Ozorkowem a Łęczycą obejmuje 5 peronów, 17 km torów, 2 mosty, 4 przepusty oraz 17 rozjazdów. Wzrost poziomu bezpieczeństwa przyniesie modernizacja 10 przejazdów kolejowo-drogowych.

Czytaj dalej >