Raport z Polski Tabor Wydarzenia

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził bydgoską PESĘ [ZDJĘCIA]

Premier Mateusz Morawiecki gościł w bydgoskiej Pesie. W trakcie wizyty przyjrzał się produkcji w halach montażu końcowego i zobaczył finalne produkty firmy – pociągi produkowane m.in. dla Kolei Małopolskich, Dolnośląskich oraz Regio Jet, a także tramwajów dla Jassy, Kijowa i Torunia.

Fot. M.Zaborowski/PESA

W trakcie spotkania z przedstawicielami mediów, Premier RP zwrócił uwagę na znaczenie zaangażowania Polskiego Funduszu Rozwoju w PESA i efekty wprowadzonych w ostatnich latach zmian.

– Dzisiaj jest to perła Bydgoszczy, dzisiaj jest to perła województwa kujawsko pomorskiego, mogę powiedzieć – dzisiaj to jest prawdziwy diament polskiego przemysłu… Historia PESA to gotowy materiał na scenariusz filmowy (…) i ten scenariusz staje się coraz bardziej ciekawy, i z coraz bardziej prawdopodobnym happy endem, jestem bardzo zbudowany tym przykładem PESA, że znakomita współpraca kadry menadżerskiej, kadry pracowniczej takich zakładów jak PESA potrafiła doprowadzić do tego, że ta wartość bydgoskiej gospodarki została przechowana – powiedział Premier Mateusz Morawiecki.

 

Premiera oprowadzał po przedsiębiorstwie Prezes Zarządu PESA Bydgoszcz Krzysztof Zdziarski.

– Decyzja o inwestycji Polskiego Funduszu Rozwoju w PESA otworzyła przed nami możliwości. Dziękujemy za szansę stworzoną przez Prezesa PAwła Borysa i jego zespół. Myśmy tę szansę wykorzystali, to wysiłek i sukces całej załogi i tych wszystkich, którzy nas wspierali, ale dzisiaj Panie Premierze mogę powiedzieć, że sytuacja PESA jest stabilna, produkujemy, terminowo  dostarczamy pojazdy i wygrywamy kolejne kontrakty w Polsce i Europie – dodał Prezes PESA Krzysztof Zdziarski.