global Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Premier Wielkiej Brytanii pogratulował ukraińskim kolejarzom [FILM]

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. W drogę z Polski do Kijowa wybrał się pociągiem Ukrzaliznytsia.

"<yoastmark

Premier Boris Johnson od pierwszych dni wojny skutecznie pomaga Ukrainie. W trakcie wizyty w Kijowie obiecał udzielić Ukrainie kredytu pomocowego w wysokości 500 mln dolarów. Ponadto, Wielka Brytania wyśle do Ukrainy 120 opancerzonych transporterów, nowe systemy rakiet przeciwlotniczych i sprzęt wojskowy za kolejne 130 mln dolarów.

Ponadto, premier Johnson podziękował za odwagę i wsparcie narodu ukraińskiego. Podziękował również kolejarzom Ukrzaliznytsia. Specjalnie dla nich nagrał w pociągu UZ krótki film.

– Gratulacje – tu Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii – mówił. – Jestem na pokładzie fantastycznego pociągu Ukrzaliznytsia z Polski do Kijowa. Chciałem podziękować całej ekipie kolejowej za to, co robi dla kraju. Słyszałem, że nazywa się Was „Żelazni Ludzie” (- Iron People – ang.) Chcę, abyście wiedzieli – Wielka Brytania wspiera Was w tej walce.

 

Premier Wielkiej Brytanii nawiązał w swoim krótkim wystąpieniu także do ataku Rosjan na dworzec kolejowy w Kramatorsku. W oficjalnych wystąpieniach Johnson potępił ten akt rosyjskiej agresji.

Dodaj komentarz