Tramwaje Wydarzenia

Prezydent Grudziądza spotkał się z mieszkańcami w tramwaju

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski opuścił swój gabinet, wsiadł w tramwaj i ruszył w miasto. Wszystko po to, by wsłuchać się w głos podróżnych. Jakie tematy podejmowali w rozmowie z włodarzem miasta pasażerowie komunikacji miejskiej?

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski spotkał się z mieszkańcami miasta w tramwaju (fot. um.grudziadz.pl)
Maciej Glamowski spotkał się z mieszkańcami miasta w tramwaju (fot. um.grudziadz.pl)

Były spotkania osiedlowe w salach gimnastycznych, a także spotkania bezpośrednie w urzędzie. Teraz to prezydent wyszedł do mieszkańców, by być bliżej problemów miasta. Pierwsze spotkanie odbył 9 lutego. Zgodnie z planem Maciej Glamowski spotykać się ma z mieszkańcami zarówno w tramwajach, jak i autobusach miejskich.

Łącznie grudziądzki Magistrat zaplanował pięć takich wydarzeń. Ile czasu trwają

– Czas trwania spotkania uzależniony jest od długości trasy wybranego środka komunikacji miejskiej – dodaje Piernicki. – Zgodnie z założeniami, wybierane są takie linie, by prezydent mógł dotrzeć w różne części miasta.

 

Jeden z pierwszych przejazdów trwał około poł godziny. W jego trakcie Prezydent Grudziądza rozmawiał w tramwaju z dwoma młodymi pasażerami – pasjonatami komunikacji miejskiej.

– Posiadali oni wyjątkową wiedzę na temat tramwajów relacjonuje przejazd prezydencki rzecznik. – Włodarz miasta pytany był m.in. o przyszły rozkład jazdy komunikacji miejskiej, czy rozmieszczenie przystanków tramwajowych. Mieszkańcy z entuzjazmem reagowali na jego obecność w komunikacji miejskiej. Zdarzało się, że przedstawiali oni swoje odczucia związane z przemieszczaniem się nowym tramwajem. Poza tematami transportowymi pojawiły się również zagadnienia ważne dla miasta. Taka forma spotkań to doskonała okazja do przeprowadzenia rozmów tych mniej oficjalnych. Dla prezydenta zaś to inspiracja do podejmowania nowych, istotnych dla Grudziądza decyzji i wprowadzania usprawnień, które bezpośrednio poprawią jakość życia w mieście.

Dodaj komentarz