Inwestycje

“Programy dworcowe nie są wygaszane”. Minister infrastruktury i prezes zarządu PKP PLK odwiedzili Szczytno

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz prezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel odwiedzili dziś modernizowany dworzec kolejowy oraz stację w Szczytnie. Podczas konferencji prasowej mówili o rozwoju polskiej kolei i inwestycjach w polskie dworce kolejowe.

Fot. PKP PLK

 

– Patrząc na to, co dzieje się w Szczytnie – nie tylko na stacji kolejowej, ale i w budynku dworca oraz na placu parkingowym i w otoczeniu obiektu, można powiedzieć, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa – mówił minister Adamczyk. – Tak realnie wygląda plan zrównoważonego rozwoju, tak wygląda plan dworcowy prezydenta Andrzeja Dudy. Zrujnowany i zapuszczony wcześniej budynek dworca w Szczytnie zyska nowy blask. Zmienia się także szlak kolejowy Szczytno – Ełk, modernizowane są przystanki, a pociągi jeżdżą bezpieczniej i szybciej.

 

Na inwestycje kolejowe w Polsce zaplanowano w tym roku 12 mld zł. Jak podkreślił minister Adamczyk, jest przekonany, że program dworcowy nie będzie dotyczył tylko 200 dworców, a w kolejnych latach modernizowanych będzie ich jeszcze więcej.

– Polskie dworce pięknieją, stają się przyjazne dla podróżnych – mówił. – Zadeklarowaliśmy przed czterema laty, że polskie dworce będą się zmieniały. Dziś gruntownie przebudowywanych jest aż 150 obiektów. Prowadzone są wymiany konstrukcji, stolarki okiennej i drzwiowej oraz remonty wewnętrzne. Warto podkreślić, że te programy dworcowe nie są wygaszane – one funkcjonują i pozwalają tworzyć nowe miejsca pracy.