Raport z Polski Wydarzenia

Prokuratura Krajowa o szczegółach zatrzymania Prezesa Zarządu TRAKCJA S.A.

Prokuratura Krajowa prowadzi śledztwo w sprawie wręczenia korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne. W proceder zamieszany ma być Arkadiusz A., Prezes Zarządu spółki TRAKCJA. Decyzją Zarządu, został on zawieszony w czynnościach służbowych.

Prezes Zarządu TRAKCJA S.A. został przesłuchany w charakterze podejrzanego.
Prezes Zarządu TRAKCJA S.A. został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

Kilka dni temu informowaliśmy o zatrzymaniu na polecenie Prokuratury Krajowej Prezesa Zarządu TRAKCJA S.A. Arkadiusza A. Jak się dowiedzieliśmy, „z uwagi na brak możliwości sprawowania czynności służbowych, A. został zawieszony w obowiązkach”. Te przejmie Członek Zarządu Andrzej Kozera.

W oficjalnym komunikacie spółka TRAKCJA poinformowała, że A. nie jest już zatrzymany, nie został tymczasowo aresztowany ani oskarżony. Jak potwierdził rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak, A. został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Został zwolniony do domu. Zastosowano wobec niego m.in. poręczenie majątkowe w wysokości 80 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju.

Arkadiusz A. zatrzymany został wraz z 15 innymi osobami, mogącymi mieć związek z wręczaniem tzw. korzyści majątkowych. Prokuratura nie ujawnia szczegółów. Portal TVN24 informuje zaś, że śledztwo dotyczy podejrzeń o korupcję przy inwestycjach samorządowych.

Portal money.pl i radio RMF FM uzupełniają te informacje:

Zatrzymanie prezesa Trakcji, ma związek ze sprawą sprzed kilku lat, gdy nie był jeszcze szefem spółki należącej do PKP. Dotyczy ona działań korupcyjnych, w których – jak ustaliło RMF FM – miał brać udział zakład produkujący kruszywo na Podlasiu.

Dodaj komentarz