Pasażer

Przed nami wiosenna korekta rozkładu jazdy. KM zapowiadają zmiany i utrudnienia

Fot. Wikimedia / CC

W połowie marca wejdzie w życie wiosenna korekta rozkładu jazdy pociągów. O zmianach jakie czekają na pasażerów informują Koleje Mazowieckie.

Zmiany, które wejdą 15 marca, będą obowiązywać do 13 czerwca. Utrudnienia w ruchu dotyczą większości linii obsługiwanych przez pociągi Kolei Mazowieckich. Podyktowane są licznymi modernizacjami – zarówno torów, jaki innej infrastruktury kolejowej. Na jakich odcinkach spodziewać się można zmian?

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

W dniach 15-30 kwietnia w godz. 9:10-19:10 z uwagi na prace utrzymaniowe na torach prowadzone prze PKP PLK  na odcinku PruszkówGrodzisk Mazowiecki pociągi będą kursować po jednym czynnym torze. Część ominie przystanki Parzniew, Brwinów i Milanówek. Wybrane połączenia zostaną odwołane.

Linia nr R2 WarszawaŁuków

W dniach 14-16 kwietnia w godz. 23:00-5:00 ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki zostanie wstrzymany z uwagi na budowę wiaduktu drogowego trasy A2. Pociągi na tym odcinku zastąpią autobusy.

Linia nr R3 WarszawaŁowicz Główny

Na linii będą kontynuowane prace na odcinku SochaczewŁowicz Główny. W związku z tym część połączeń na tym odcinku zostanie obsłużona zastępczą komunikacją autobusową.

Linia nr R6 WarszawaMałkinia

W dalszym ciągu z uwagi na nocne przerwy technologiczne pierwszy i ostatni pociąg z/do Małkini na odcinku Łochów – Małkinia zostanie obsłużony zastępczą komunikacją autobusową.

W tym czasie wystąpią dwa krótkie zamknięcia dotyczące wymiany szyn na szlaku, gdzie pociągi będą kursować po jednym czynnym torze, na odcinku:

  • Sadowne Węgrowskie – Łochów w dniach 28-29 marca;
  • Łochów – Tłuszcz w dniach 3-5 kwietnia (wystąpią duże utrudnienia związane z odwołaniem części pociągów na tym odcinku). Pociąg przyspieszony nr 19109 kursujący do Małkini w dniu 3 kwietnia skończy bieg w stacji Tłuszcz.

Linia nr R7 WarszawaDęblin

Trwa modernizacja odcinka OtwockPilawa. Za pociągi, tak jak obecnie, pojadą autobusy zwykłe i przyspieszone.

Linia nr R8 WarszawaSkarżysko Kamienna

Na linii nadal będą prowadzone prace modernizacyjne. Na odcinku RadomWarka ruch pociągów będzie wstrzymany, w zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Dalej na odcinku Warka – Czachówek Południowy ruch pociągów będzie odbywał się wahadłowo po jednym torze. Z uwagi na nocną przerwę technologiczną pociąg nr 12602 relacji Warszawa Wschodnia odj. 23:07 – Warka przyj. 0:15 będzie kończył bieg w Czachówku Południowym i dalej będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Pociąg „Radomiak”, tak jak obecnie, będzie kursował trasą okrężną przez Centralną Magistralę Kolejową z postojami w Przysusze i Drzewicy.

Linia nr R9 WarszawaDziałdowo

W związku z budową przystanku Warszawa Targówek ruch pociągów będzie się odbywał po jednym torze na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga. Dodatkowo 30 kwietnia pociągi nr 93150 relacji Modlin (odj. 0:28 – Warszawa Centralna przyj. 1:28) oraz 93150 relacji Warszawa Centralna (odj. 2:55 – Modlin przyj. 3:55) na odcinku W-wa Centralna – Legionowo zostaną obsłużone przez zastępczą komunikację autobusową.

Dodaj komentarz