Pasażer

Przed nami wiosenna korekta rozkładu jazdy. KM zapowiadają zmiany i utrudnienia

Fot. Wikimedia / CC

W połowie marca wejdzie w życie wiosenna korekta rozkładu jazdy pociągów. O zmianach jakie czekają na pasażerów informują Koleje Mazowieckie.

Zmiany, które wejdą 15 marca, będą obowiązywać do 13 czerwca. Utrudnienia w ruchu dotyczą większości linii obsługiwanych przez pociągi Kolei Mazowieckich. Podyktowane są licznymi modernizacjami – zarówno torów, jaki innej infrastruktury kolejowej. Na jakich odcinkach spodziewać się można zmian?

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

W dniach 15-30 kwietnia w godz. 9:10-19:10 z uwagi na prace utrzymaniowe na torach prowadzone prze PKP PLK  na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki pociągi będą kursować po jednym czynnym torze. Część ominie przystanki Parzniew, Brwinów i Milanówek. Wybrane połączenia zostaną odwołane.

Linia nr R2 WarszawaŁuków

W dniach 14-16 kwietnia w godz. 23:00-5:00 ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki zostanie wstrzymany z uwagi na budowę wiaduktu drogowego trasy A2. Pociągi na tym odcinku zastąpią autobusy.

Linia nr R3 WarszawaŁowicz Główny

Na linii będą kontynuowane prace na odcinku SochaczewŁowicz Główny. W związku z tym część połączeń na tym odcinku zostanie obsłużona zastępczą komunikacją autobusową.

Linia nr R6 WarszawaMałkinia

W dalszym ciągu z uwagi na nocne przerwy technologiczne pierwszy i ostatni pociąg z/do Małkini na odcinku Łochów – Małkinia zostanie obsłużony zastępczą komunikacją autobusową.