Raport z Polski Wydarzenia

Przejazd pociągiem Skoda Varsovia na licytacji WOŚP

Na internetową aukcję 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafił inauguracyjny przejazd nowym pociągiem Skoda Varsovia, który umożliwi Metro Warszawskie. Pociągi są obecnie w produkcji, a pierwszy z nich przyjedzie do Warszawy na przełomie marca i kwietnia. Zwycięzca licytacji będzie mógł odbyć podróż wraz z dwiema osobami towarzyszącymi, zanim zaczną z niego korzystać inni pasażerowie.

Fot. Tramwaje Warszawskie
Fot. Metro Warszawskie

Jubileuszowy, 30. Finał WOŚP gra w tym roku pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. Metro Warszawskie dodaje: sięgnij z nami wzrokiem w przyszłość!

30. Finał WOŚP

Jakiekolwiek problemy związane ze wzrokiem przekładają się na ogólny rozwój i poznawanie świata. Niezwykle ważne jest, aby sprawnie stwierdzić ewentualne nieprawidłowości i podjąć leczenie. Polskim placówkom brakuje nowoczesnego sprzętu, aby wdrożyć terapię. Dlatego też WOŚP organizuje w tym roku zbiórkę, aby pomóc dzieciom z różnymi schorzeniami wzroku. Ta umożliwi zakupienie m.in. angiografu dwupłaszczyznowego do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, a także oftalmoskopów do badania dna oka. Ponadto możliwy będzie zakup lamp szczelinowych do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometrów do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki) oraz urządzeń OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń.

O Skoda Varsovia

Pociąg będzie oferował jednoprzestrzenne wnętrze z 230 miejscami siedzącymi. Wykonawcy projektu skupili się przede wszystkim na tym, aby potrzeby wszystkich grup pasażerów zostały zaspokojone.