Przewozy towarowe Wydarzenia

Przy granicy ukraińsko-polskiej powstanie nowy terminal kolejowy

Ukraińska spółka Lemtrans stworzy terminal kolejowy na granicy z Polską. Projekt powstanie na terenie dawnej bazy ropy naftowej w pobliżu stacji kolejowej Mostiska-2 w obwodzie lwowskim.

Fot. Wikimedia Commons

Terminal powstanie kilka kilometrów od granicy Ukrainy z Polską. Jak informuje w komunikacie prasowym spółka Lemtrans, inwestycja kosztować będzie ponad 15 mln dolarów.

Przewoźnicy oraz spedytorzy będą mogli w prosty sposób transportować kontenery między torami o rozstawie szyn 1520 mm i 1435 mm. Poprawi to ruch towarowy na trasie UEChiny.

– Nabycie udziału w Suchym Porcie Mostyska pozwoli Lemtrans na rozszerzenie swoich możliwości. Węzeł logistyczny wpasuje się w strukturę biznesową naszej firmy, uzupełniając ją – podkreśla Wołodymyr Mezentsev, prezes firmy. – Jesteśmy przekonani, że taki projekt może przyspieszyć rozwój całej branży kolejowych przewozów towarowych na Ukrainie.

 

Po zakończeniu inwestycji spółka stworzy 50 dodatkowych miejsc pracy.

– Nie ma wątpliwości, że taki obiekt może stymulować rozwój nie tylko miasta, ale i całego regionu. Po otwarciu hubu znacząco wzrośnie popyt na usługi logistyczne i magazynowe. A to oznacza – dodatkowe inwestycje, podatki i miejsca pracy – podsumował Vladimir Mezentsev.

 

Oczekuje się, że hub będzie obsługiwał pierwsze pociągi do końca tego roku.

Dodaj komentarz