Inwestycje Pasażer

Przystanki i stacje w Wielkopolsce zyskały nowe oznakowanie

Fot. PKP PLK

Nowe oznakowanie i gabloty informacyjne pojawiły się na 26 stacjach i przystankach w woj. wielkopolskim. Na inwestycje te przeznaczono ponad pół miliona zł. To nie jedyne inwestycje w Wielkopolsce. Dzięki modernizacji linii z Poznania do Szczecina, Piły i Wrocławia, zwiększy się komfort przejazdu.

W ubiegłym roku na 7 wielkopolskich stacjach i przystankach m.in. w Szreniawie, Stęszewie, Grodzisku Wielkopolskim, Kotowie i Granowie Nowotomyskim – na linii Luboń – Powodowo – stanęły nowe galoty informacyjne. W witrynach dostępny jest aktualny rozkład jazdy oraz informacje pomocne w podróży.

PKP PLK wymieniło i uzupełniło oznakowanie w blisko 20 miejscowościach. Nowe tablice z nazwami stacji i przystanków, z numerami peronów i torów oraz oznaczeniami kierunkowymi zamontowano na wielkopolskim odcinku trasy z Warszawy Zachodniej do Kunowic. Nowe tablice są m.in. w Poznaniu (Junikowie), Paczkowie, Kostrzynie Wielkopolskim, Cieninie, Strzałkowie, Nekli i Gułtowach.

Na poprawę oznakowania i montaż gablot informacyjnych na peronach Wielkopolski PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły 518 tys. zł z własnych środków.

Lepsze oznakowanie oraz informacja pasażerska przygotowywana jest m.in. w Kramsku, Paczkowie, Środzie Wielkopolskiej, Cieninie i Lasocicach.

Coraz większy komfort na stacjach i przystankach oraz lepszą orientację w podróży zapewniają także inwestycje z Krajowego Programu Kolejowego. To projekty na liniach z Poznania do Warszawy, Wrocławia i Szczecina, które są współfinansowane ze środków unijnych z instrumentu CEF („Łącząc Europę”), oraz realizowany z RPO województwa wielkopolskiego projekt Poznań – Piła.

Reklama