Wywiady

Rafał Torz: Transformacja cyfrowa brzmi dumnie, może też niewiele kosztować [WYWIAD]

Transformacja cyfrowa obejmuje niemal wszystkie dziedziny życia i gospodarki. Firmy odchodzą od ręcznego przetwarzania papierowych dokumentów w kierunku innowacyjnych rozwiązań takich jak: technologie mobilne, cloud computing, wirtualna praca czy automatyzacja procesów. O propozycjach Konica Minolta w tym zakresie, korzyściach z wdrożenia jej rozwiązań w każdej firmie (niezależnie od jej wielkości czy branży w jakiej działa), a także o elastyczności, jaka cechuje tego dostawcę w podejściu do potrzeb każdego klienta mówi Rafał Torz – Dyrektor Handlowy Sprzedaży Bezpośredniej Konica Minolta Business Solutions Polska. 

Jakie korzyści według Państwa zyskują klienci, decydujący się na transformację cyfrową swoich firm czy organizacji?

Oferowane przez nas nowoczesne technologie umożliwiają użytkownikom zarządzanie i przetwarzanie tysiącami dokumentów w prosty sposób. Zyskują oni przede wszystkim oszczędności czasowe, co z kolei przekłada się na wydajność i korzyści finansowe. Obserwując ich potrzeby Konica Minolta stworzyła rozwiązania, które w prosty i przystępny cenowo sposób można zaimplementować w każdej niemal firmie, niezależnie od jej wielkości czy branży, w której działa – transportowej, budowlanej, medycznej, farmaceutycznej, logistycznej i wielu innych.

Dokonując wyboru naszej platformy systemowej klienci uzyskują możliwość implementacji elektronicznej obsługi szerokiego spektrum aplikacji zarządzania dokumentami i procesami biznesowymi. Może się to odbywać na każdym etapie rozwoju organizacji i w każdym obszarze jej funkcjonowania. Procesy te mogą się przenikać i korzystać wzajemnie z własnych reguł, tworząc w ten sposób spójny i przyjazny użytkownikowi „ekosystem” środowiska przechowywania danych, informacji i elektronicznego obiegu dokumentów.

Co Konica Minolta ma do zaoferowania firmom poszukującym rozwiązań do zarządzania obiegiem dokumentów?

Nasze rozwiązania typu Enterprise Content Management (ECM) są wynikiem obserwacji potrzeb klientów i zmieniającego się nieustannie środowiska biznesowego. Te doświadczenia pomogły nam w stworzeniu m.in. systemu ECM 365, dostępnego w modelu SaaS, w postaci predefiniowanych cyfrowych rozwiązań, dotyczących obiegu dokumentów. Usprawnia on pracę i ułatwia dostęp do zasobów firmy z każdego miejsca. To zbiór gotowych aplikacji do przetwarzania m.in. obiegu faktur, umów, zamówień czy wniosków urlopowych i delegacji. Moduły systemu można prosto i szybko wdrożyć w każdym przedsiębiorstwie, a jeśli zaistnieje taka potrzeba –  wymieniać i dopasowywać do zmieniających się potrzeb danej firmy. Dodatkowo nasze rozwiązanie łatwo integruje się z większością systemów,

używanych na co dzień w przedsiębiorstwach. Nasze projekty obejmują m.in integrację ECM365 z systemami ERP, SAP czy Symfonia, jak również bazami danych GUS, białej listy podatników VAT, eNadawcą, NBP i wielu innych. Warto podkreślić, że nasze rozwiązania są całkowicie bezpieczne. Wykorzystujemy sprawdzone mechanizmy autoryzacji i kontroli dostępu oparte m.in. na technologii Microsoft Azure, ponieważ – co warto zaznaczyć – jesteśmy partnerem firmy Microsoft w programie Cloud Solution Provider.

W jakim stopniu obawy zainteresowanych transformacją cyfrową czy automatyzacją procesów w swoich firmach dotyczą złożoności wdrożenia czy też kosztów jakie się z tym wiążą?

Nasze rozwiązania są nie tylko proste, ale również wyważone ekonomicznie. Kierujemy się potrzebami i możliwościami naszych klientów, dlatego projekty możemy rozliczać w formie jednorazowych płatności jak również opłat miesięcznych. Koszt wdrożenia jednego modułu to zaledwie 5000 zł netto, a miesięczna opłata za jego użytkowanie to tylko 600 zł. Takie abonamentowe podejście pozwala skorzystać z naszej propozycji niemal każdej firmie. Zachęcamy wszystkich do kontaktu z nami. Chętnie przyjrzymy się Państwa potrzebom i zaproponujemy rozwiązanie adekwatne do oczekiwań i możliwości.