Aktualności

RAIL-BOHAMET Sp. z o.o. – Love challenges

Rynek kolejowy oferuje wiele możliwości oraz wyzwań. Te czynniki miały ogromny wpływ na powstanie naszej firmy. Mimo że jesteśmy młodym przedsiębiorstwem, zdążyliśmy zdobyć już wiele cennego doświadczenia.

Istniejemy na rynku kolejowym od 2014 r. i cały czas się rozwijamy. Realizujemy różne wdrożenia gięcia szkła, co pozwala nam na produkcje skomplikowanych projektów szyb giętych. Na bazie wiedzy grupy Bohamet rozpoczęliśmy działalność od produkcji oszklenia bydgoskich, toruńskich, łódzkich, warszawskich oraz krakowskich tramwajów firmy Pesa Bydgoszcz SA. Uzyskane doświadczenie pozwoliło nam na kolejny krok – rozpoczęliśmy pracę nad szybami reflektorów oraz stelażami pulpitów do pojazdów EZT Dart, również produkowanych przez bydgoską Pesę.
W 2015 r. dostarczyliśmy szyby gięte i boczne, a także wyposażenie wnętrz do ponad 100 tramwajów oraz kilkudziesięciu pojazdów kolejowych. Szukając nowych projektów, uzyskaliśmy zamówienia na szyby czołowe i boczne do pojazdów Solaris NGT 10 Lipsk oraz szyby gięte do tramwajów Moderus Gamma dla firmy Modertrans. Nie poprzestawaliśmy jednak na produkcji szyb i okien. Dzięki możliwości obróbki aluminium, podjęliśmy się wykonania wiat kolejowych na zlecenie firmy Intercor. Naszymi największymi projektami produkcyjnymi ubiegłego roku były szyby boczne do niskopodłogowych elektrycznych pojazdów Elf produkcji Pesy oraz szyby do białoruskich pojazdów na zlecenie Stadlera.
Nieustannie rozwijająca się produkcja oraz nowe projekty pozwoliły nam na systematyczny rozwój i powiększenie firmy. W 2015 r. przenieśliśmy produkcję na halę mieszczącą się w Paterku, a w zeszłym roku zatrudniliśmy 16 nowych pracowników, co pozwoliło na realizację stawianych przed nami zadań. Ciągły rozwój to dla nas nie tylko pozyskiwanie nowych projektów, lecz także zdobywanie certyfikatów oraz uczestnictwo w różnych wydarzeniach marketingowych. Na początku zeszłego roku udało nam się uzyskać międzynarodowy standard Systemu Zarządzania Jakością IRIS – to wydarzenie dodało nam wiele sił, zmotywowało do pracy i dalszego udoskonalania naszej firmy. W przeciągu kilku lat istnienia na rynku kolejowym dwa razy uczestniczyliśmy w międzynarodowych targach kolejowych InnoTrans w Berlinie oraz dwa razy w największych w Polsce targach Trako.

Zajmujemy się głównie produkcją okien oraz szyb do pojazdów szynowych i nie tylko. Wykonujemy szyby płaskie i gięte, czołowe, a także okna boczne w różnych konfiguracjach. Wykorzystujemy do tego różnego typu szkła – laminowane, hartowane, barwione bądź transparentne. Nasza produkcja nie ogranicza się jednak do szyb i okien. Produkujemy również szklane wyświetlacze, drzwi, wiatrołapy oraz wygrodzenia. Oprócz szkła pracujemy z aluminium, z którego produkujemy ramy okienne, stelaże pulpitów i inne elementy wyposażenia wnętrz.
Cały czas się rozwijamy i szukamy nowych wyzwań.

Dodaj komentarz