Inwestycje Wydarzenia

Recaro inwestuje w Growag

Znana z rynku automotive firma Recaro zdecydowała o dokonaniu dużych inwestycji w działalność związaną z miejscami do siedzenia w pociągach.

Foto: Mark Hiller, Rene Dankwerth, Marek Stein, Jan Pollak, Michał Nowicki, Klaus Steinmeyer
Foto: Mark Hiller, Rene Dankwerth, Marek Stein, Jan Pollak, Michał Nowicki, Klaus Steinmeyer

Recaro ogłosiło dużą inwestycję w Growag –  polską firmę produkującą siedzenia do pociągów.  Niemiecka firma, po raz pierwszy w 116-letniej historii rozszerzyła działalność na branżę siedzeń kolejowych.

Współpraca, jak ponformowano, ma na celu utorowanie drogi dla innowacji oraz poszerzenie zakresu wiedzy specjalistycznej w RECARO.

dr Mark Hiller, dyrektor generalny Recaro:

– Jestem bardzo dumny z tego strategicznego kamienia milowego dla Recaro poprzez dalsze poszerzanie naszej wiedzy. W dalszym ciągu opiera się na DNA naszej firmy w zakresie długoterminowego zrównoważonego rozwoju, a także inwestuje w firmę o znaczącym wzroście na poziomie globalnym. W sumie ta inwestycja jest logiczną kontynuacją naszej ekspansji biznesowej i serdecznie witam Growag w rodzinie Recaro.

 

Założona w 1972 roku polska firma Growag specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości wyposażenia wnętrz pojazdów szynowych, przede wszystkim siedzeń do wagonów na krótkie i długie dystanse. Dostawca skupia się na lekkich i trwałych konstrukcjach zmniejszających masę wagonów. Obecny zespół zarządzający Growag zostanie poszerzony o dyrektora operacyjnego. Dołączy on z oddziału Recaro Aircraft Seating w Polsce.