global Wydarzenia

RegioJet uruchamia bezpośrednie połączenia do Chorwacji

Pociągiem RegioJet pojedziemy z Czech do chorwackiego Splitu. Przewoźnik zapewni także dogodny dojazd do Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny.

RegioJet po latach przywróci bezpośrednie połączenie kolejowe PragaSplit. Po przesiadce na stacji Ogulin będzie można dojechać także do Rijeki. Trasa poprowadzona zostanie przez Bratysławę, Budapeszt oraz Zagrzeb. Pasażerowie dotrą także do Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny.

Przedsprzedaż biletów RegioJet rozpocznie się już w lutym. Za bilet w jedną stronę zapłacimy 590 czeskich koron, za miejsce w przedziale sypialnym – 790 czeskich koron.

Pierwsze pociągi nad Adriatyk wyruszyć mają w czerwcu i kursować będą we wtorki, piątki oraz niedziele. W miesiącach wakacyjnych – lipiec, sierpień – połączenia realizowane będą codziennie, we wrześniu zaś ponownie 3 razy w tygodniu.

Jednorazowo na pokład pociągu RegioJet wejdzie 650 pasażerów. W cenie biletu podróżni otrzymają śniadanie, możliwość skorzystania z Wi-Fi, możliwość rezerwacji całego przedziału sypialnego dla czterech osób w cenie trzech, transport rowerów i inne usługi, które RegioJet oferował w swoim pociągu do Chorwacji w zeszłym roku.

Przy obsłudze pociągów przewoźnik współpracował będzie z Kolejami Chorwackimi oraz węgierskimi Continental Railway Solution.

RegioJet przygotował także specjalny wakacyjny pakiet podróżny. W jego skład wchodzi bilet na pociąg, możliwość przesiadki, obiadokolacja i zakwaterowanie. Tworząc je współpracuje z lokalnymi biurami podróży.

Ostatni raz pociągi z Czech do Splitu kursowały w 2009 r. Do 2017 r. bezpośrednie pociągi łączyły Czechy z Czarnogórą.

Dodaj komentarz