global Pasażer

RegioJet uruchamia połączenia z Chorwacją

Fot. Honza Groh / CC

RegioJet przywróci połączenia między Czechami a Chorwacją. Pierwsze pociągi do Rijeka, miasta leżącego nad Morzem Adriatyckim, wyjadą pod koniec czerwca.

Plany uruchomienia połączenia potwierdził rzecznik prasowy przewoźnika.

– Pierwszy pociąg powinien wyjechać do Chorwacji 30 czerwca – mówi Aleš Ondrůj. – Zgodnie z naszymi założeniami, będzie on kursował minimum 3 razy w tygodniu. Wyruszy z Czech we wtorki, piątki i niedziele. Połączenia realizowane będą do drugiej połowy września.

 

Pociąg do Rijeka ma kursować nocą. Jak informuje przewoźnik, ma być to „najkorzystniejszy i najwygodniejszy sposób dostania się nad Adriatyk”. RegioJet przetransportuje do Chorwacji część swoich autobusów, by turyści, którzy wysiądą z pociągów mogli kontynuować podróż wzdłuż wybrzeża z tym samym przewoźnikiem.

Szczegóły realizowanego połączenia przedstawione zostaną w najbliższych dniach. Wówczas rozpocznie się sprzedaż biletów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że podróż Praga – Rijaki trwać będzie 16 godzin.

Podróże do Chorwacji realizowane były przez czeskiego przewoźnika już wcześniej. Wówczas pasażerowie mogli dojechać do Splitu.

Źródło: zdopravy.cz

Dodaj komentarz