global Pasażer Wydarzenia

RegioJet uruchomi bezpośrednie połączenia z Kijowa do Berlina i Hanoweru

RegioJet i Ukrzaliznytsia planują uruchomić bezpośrednie połączenia między Ukrainą a niemieckimi miastami. Pociągi największego prywatnego operatora kolejowego w Europie wyjadą na trasę Kijów – Berlin oraz Kijów – Hanower od 2024 r.

RegioJet planuje uruchomić dwa nowe, bezpośrednie połączenia z Kijowa do Berlina i Hanoweru (fot. Actuell37 / Commons Wikimedia)
RegioJet planuje uruchomić dwa nowe, bezpośrednie połączenia z Kijowa do Berlina i Hanoweru (fot. Actuell37 / Commons Wikimedia)

RegioJet chce uruchomić od przyszłego roku dwa nowe, bezpośrednie połączenia. To reakcja na zwiększone zainteresowanie podróżami mieszkańców Ukrainy po Europie. Według obserwacji, każdego dnia z Czech na Ukrainę wyjeżdża od 20 do 30 autobusów, wiozących między 1 a 1,5 tys. podróżnych.

Operator kolejowy, poprzez uruchomienie pociągów, chce zwiększyć komfort przejazdów po tej części Europy. W działaniach pomóc ma Ukrzaliznytsia.

Według nieoficjalnych informacji, czeski RegioJet, po ewentualnym wejściu Ukrainy do Unii Europejskiej, chce rozszerzyć w tym kraju swoją działalność.

RegioJet aktualnie działa w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Austrii oraz w Polsce. Jeszcze w 2023 r. przewoźnik uruchomi połączenia między Pragą a Chopem (przy słowacko-węgierskiej granicy).

Pociągi RegioJet docierają obecnie do dworca kolejowego w Przemyślu. Tam pasażerowie jadący na Ukrainę przesiadają się do pociągów Ukrzaliznytsii.

Dodaj komentarz