Pasażer

Rewolucja na mazowieckich torach. Wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy

Od 14 czerwca obowiązywać będzie kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów. Jak informują Koleje Mazowieckie, na większości linii będą realizowane prace modernizacyjne, co spowoduje konieczności odwołania niektórych pociągów lub zastąpienie ich komunikacją autobusową. Wróci za to większość pociągów, które do tej pory były zawieszone z uwagi na pandemię. Kolejna zmiana rozkładu nastąpi 30 sierpnia.

Najważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa – Skierniewice

Na okres 14 czerwca – 26 lipca zaplanowana została wymiana sieci trakcyjnej na obu torach odcinka Warszawa ZachodniaWarszawa Włochy. W związku z tym część pociągów KM będzie kursowała z pominięciem przystanków Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek oraz Piastów. Wybrane połączenia zostały odwołane.

R2 WarszawaŁuków

Między 17 a 29 sierpnia będzie trwać modernizacja stacji Warszawa Rembertów, co przełoży się na utrudnienia na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów. Pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Część połączeń do/z Warszawy Rembertów zostanie odwołana.

R3 WarszawaŁowicz Główny

Wciąż będzie trwała modernizacja linii na odcinku Sochaczew – Bednary (Łowicz Główny), a wybrane połączenia zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

R6 WarszawaMałkinia

Z uwagi na nocną przerwę technologiczną związaną z budową skrzyżowań oraz wiaduktu drogowego na odcinku Małkinia – Łochów w godzinach 0:01-4:00, pierwszy i ostatni pociąg do/z Małkini będzie zastąpiony przez ZKA.

R7 WarszawaDęblin

Na odcinku OtwockPilawa wciąż będzie prowadzona modernizacja i wszystkie połączenia będą obsługiwane przez autobusy zastępcze. Dodatkowo od 6 lipca do 14 sierpnia, z uwagi na kolejną fazę modernizacji stacji Otwock, zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Otwock – Józefów. Połączenia kolejowe zastąpi komunikacja autobusowa.

R8 WarszawaSkarżysko Kamienna

Na odcinku WarkaRadom wciąż będzie prowadzona modernizacja i wszystkie połączenia będą obsługiwane prze autobusy zastępcze. Część połączeń kursująca do/z Piaseczna od 14 czerwca pojedzie w wydłużonej relacji do/z Czachówka Południowego.

R9 WarszawaDziałdowo

Z uwagi na prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Praga w dniach 23-28 sierpnia ruch pociągów na tym odcinku będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Część pociągów pominie stację Warszawa Praga i przystanek osobowy Warszawa Toruńska. Wybrane pociągi zostaną odwołane.

R31 KutnoSierpc

Z uwagi na przebudowę stacji Kutno nadal większość połączeń na odcinku Kutno – Raciborów Kutnowski będzie obsługiwana przez komunikację autobusową.

R61 TłuszczOstrołęka

Na linii będą występować częste utrudnienia w ruchu pociągów związane z pracami remontowymi w następujących dniach:

  • 22 czerwca w godz. 10:25-14:25 na odcinku Mostówka – Wyszków;
  • 7 – 8 sierpnia w godz. 8:00-16:00 na odcinku Tłuszcz – Wyszków;
  • 9 – 16 sierpnia w godz. 6:30-14:30 na odcinku Mostówka – Wyszków;
  • 17 – 29 sierpnia w godz. 5:50-16:50 na odcinku Wyszków – Ostrołęka;
  • 28 sierpnia godz. 16:50 do 29 sierpnia godz. 18:00 na odcinku Pasieki – Ostrołęka.

W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Dodaj komentarz