global Przewozy towarowe

Rosja i Francja podejmują współpracę w sektorze kolejowym

Przedstawiciel Kolei Rosyjskich oraz francuskiego Ministerstwa Transformacji Środowiska rozmawiali o współpracy w sektorze kolejowym. Spotkanie odbyło się w Moskwie.

Do rozmów zasiedli Oleg Belozerov, dyrektor generalny i prezes Zarządu Kolei Rosyjskich, Jean-Baptiste Jebbury, minister-delegat ds. Transportu przy Ministrze Transformacji Środowiska Francji oraz – online – Witalij Sawieljew, minister transportu Federacji Rosyjskiej.

Tematem spotkania była współpraca rosyjsko-francuska w sektorze kolejowym. Strony potwierdziły, że obecna pandemia ma duży wpływ na przedsiębiorstwa kolejowe.

Oleg Biełozerow podkreślił, że w marcu 2020 roku Holding Kolei Rosyjskich został zmuszony do zawieszenia połączeń między Moskwą a Paryżem oraz Moskwą i Niceą. Wznowienie tych usług zależy właśnie od rozwoju epidemii.

W trakcie rozmowy zaznaczono, że ruch towarowy na linii RosjaFrancja, w roku 2020 wykazał znaczny wzrost. Od stycznia do października koleją przewieziono 860,6 tys. ton towarów. To wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 r. o 38,8 proc. W sumie przetransportowano 2588 kontenerów, czyli 45,8 proc. więcej niż rok wcześniej.

– Te wskaźniki świadczą o potencjale naszej współpracy – podkreślił Belozerov. – Mam nadzieję, że aktywne działania dwóch naszych administracji kolejowych stworzą podstawę do jakościowego przełomu w ustanowieniu regularnego bezpośredniego ruchu między Chinami a Francją.

Dodaj komentarz