Raport z Polski Wydarzenia

Rosjanie stracili w pociągu walizki warte 50 tys. zł

Obywatele Rosji stracili w pociągu relacji Berlin – Warszawa bagaż warty ponad 50 tys. zł. O kradzieży poinformowali Straż Ochrony Kolei. Funkcjonariuszom udało się odzyskać ich mienie, a sprawcę przekazać policji.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 10 grudnia. Do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie od kierownika pociągu międzynarodowego Berlin – Warszawa Wschodnia o kradzieży. Jak wynikało z przekazanych informacji, po odjeździe pociągu ze stacji Poznań Główny obywatele Rosji zgłosili brak trzech walizek. Ich wartość oszacowali na ponad 50 tys. zł.

Na miejsce skierowany został patrol funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.

– Dwóch obywateli Rosji poinformowało, że mężczyzna który ich okradł, wysiadł na stacji Poznań Główny i był wcześniej legitymowany przez patrol SOK – relacjonują mundurowi.

 

Po kilku minutach Strażnicy, podczas sprawdzenia stacji Poznań Główny, przy użyciu środków przymusu bezpośredniego ujęli mężczyznę, który przebywał w części zachodniej dworca wraz ze skradzionym bagażem.

Sprawcę kradzieży wraz z walizkami przekazano do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Stare Miasto w Poznaniu celem dalszego postępowania. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei obywatele Rosji odzyskali walizki z cenną zawartością.

Dodaj komentarz