Raport z Polski Wydarzenia

Rowerzysta wjechał pod pociąg. Zginął na miejscu

Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w wyniku którego zginął 81-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Mężczyzna wjechał tuż pod pędzący pociąg.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na przejeździe kolejowym Morawce-Miłonice w pobliżu stacji Krzewie w powiecie kutnowskim w czwartek 13 października 2022 roku ok. godz. 13.50. Początkowo tożsamość zmarłego mężczyzny nie była znana, jednak kutnowska policja ustaliła, że potrącony mężczyzna to 81-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Według wstępnych ustaleń policjantów 81-latek przy opuszczonych rogatkach przejeżdżał rowerem przez tory kolejowe. Potrącił go pociąg relacji Warszawa-Berlin. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zginął na miejscu.

Ruch kolejowy jest wstrzymany. W ciągu kilkunastu minut będzie podstawiony drugi pociąg, żeby pasażerowie mogli kontynuować podróż. Kolejarze uruchamiają drugi tor, którym pociągi będą mogły jeździć zarówno w kierunku Warszawy, jak i Berlina – poinformowała komisarz Edyta Machnik z policji w Kutnie.

 

Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia. Przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady kryminalistyczne. Śledztwo ma wyjaśnić dokładne okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia.

Dodaj komentarz