Raport z Polski Wydarzenia

Rozkradali nieczynną linię kolejową

Chełmżyńscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które okradały nieczynną linię kolejową. Plany złodziei pokrzyżował przypadkowy świadek, który poinformował o podejrzanym zachowaniu funkcjonariuszy.

W poniedziałek 3 stycznia dyżurny komisariatu policji w Chełmży k. Torunia odebrał zgłoszenie od świadka. Poinformował on, że w okolicach miejscowości Morczyny, na nieczynnej linii kolejowej Chełmża – Kowalewo Pomorskie zauważył podejrzane osoby. Jak zaznaczył, prawdopodobnie demontowały one szyny.

Dyżurny natychmiast wysłał we wskazane miejsce mundurowych z chełmżyńskiego komisariatu.

– Policjanci we wskazanym rejonie zauważyli kobietę i mężczyznę – relacjonują mundurowi. – Dzięki błyskawicznej reakcji już po chwili byli w rękach stróżów prawa. Para miała przy sobie butle z gazem i palnik służące do demontażu szyn.

 

Patrol policji zabezpieczył na miejscu także odcięte fragmenty szyn, śruby oraz podkładki. Zatrzymani trafili do aresztu. Po kilkunastu godzinach dołączył do nich 23-letni mężczyzna, który pomagał w przestępstwie.

– Okazało się,  że zatrzymani mężczyźni mają na koncie więcej tego typu przestępstw – dodają policjanci. – W sumie usłyszeli 10 zarzutów za kradzież szyn i infrastruktury kolejowej. Wszystkich przestępstw dokonywali wspólnie. Teraz całej trójce grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Kolej wyceniła straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dodaj komentarz