Raport z Polski Targi Wydarzenia

Ruszają Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2021 [PLAN WYDARZEŃ]

W Gdańsku rozpoczynają się dziś (21.09) największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO. Celem wydarzenia jest prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w kraju i na świecie. Jakie wydarzenia przygotowano pierwszego dnia targów?

Ruszają Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2021 [PLAN WYDARZEŃ]
Fot. ilustracyjne / Jakub Maciejewski, Commons Wikimedia
Premierowe pokazy pojazdów szynowych, publikacji związanych z branżą kolejową oraz liczne debaty i spotkania – tak przedstawiać się będzie pierwszy dzień TRAKO 2021. Targi zainaugurowane zostaną debatą „Przemiany rynku kolejowego w Polsce i Europie – trendy, problemy, wyzwania”, przygotowaną przez Ministerstwo Infrastruktury, PKP wraz ze Spółkami Grupy.

Swoją premierę będzie miała także II edycja Małego Słownika Żargonu Kolejowego, wydanego przez Urząd Transportu Kolejowego.

Targi TRAKO to także doskonała okazja by zaprezentować nowy tabor – o godz. 13.30 swoje pojazdy pokaże PESA Bydgoszcz. O godz. 14.45 wagon specjalny zaprezentuje zaś PKP Intercity. W dalszej kolejności podziwiać będziemy mogli nowe pojazdy KISS firmy Stadler, wyprodukowane dla Kolei Słoweńskich.

W 20-lecie istnienia Grupy PKP i POLREGIO przedstawiciele spółek opowiedzą o perspektywach rozwoju i kolejnych inwestycjach. Debata POLREGIO odbędzie się o godz. 15.00 w budynku AMBEREXPO, na I piętrze (sala konferencyjna 1A), zaś Grupy PKP odbędzie się o godz. 15.30 w budynku AMBEREXPO, na I piętrze w Sali 1B.