Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Rzeszów Główny – nowa Dynamiczna Informacja Pasażerska usprawni podróże

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uruchomiły na stacji Rzeszów Główny nowy system wyświetlaczy i komunikacji głosowych. Te dostępne są na peronach i w przejściu podziemnym. Koszt inwestycji to 8 mln zł netto.

Stacja Rzeszów Główny (fot. Kamil Mergel / PKP PLK)
Stacja Rzeszów Główny (fot. Kamil Mergel / PKP PLK)

Stacja Rzeszów Główny przeszła kompleksową przebudowę peronów. Kolejnym krokiem był montaż nowego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, a także monitoringu.

Komunikaty głosowe i system wyświetlaczy wspierają podróżnych w oczekiwaniu na pociąg. Lepszą jakość komunikatów dźwiękowych zapewnia nowe nagłośnienie. Bezpieczeństwo na kolei na stacji w stolicy Podkarpacia zwiększa system monitoringu. Kamery zainstalowano także na nowym przystanku Rzeszów Zachodni.

Zarządca infrastruktury kolejowej konsekwentnie podnosi poziom obsługi pasażerów. Oprócz modernizacji peronów, rozszerzany jest zakres bieżącej informacji pasażerskiej na stacjach i przystankach.

– Sukcesywnie montowane są nowocześniejsze urządzenia: system audio, elektroniczne wyświetlacze oraz monitoring – informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Na Podkarpaciu podobne rozwiązania są m.in. w Dębicy, Ropczycach, w Sędziszowie Małopolskim. Jeszcze w bieżącym roku, dodatkowe informacje o kursowaniu pociągów na trasach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej, zyskają podróżujący pociągiem z Rzeszowa w stronę Dębicy i Przeworska oraz Kolbuszowej i Strzyżowa, a także na lotnisko w Jasionce.

 

Zadanie inwestycyjne na dostawę i instalację elementów CSDIP oraz SMW wraz z infrastrukturą techniczną na stacji Rzeszów Główny i przystanku osobowym Rzeszów Zachodni, zrealizowano w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap III Rzeszów Główny”. Projekt jest współfinasowany ze środków unijnych w ramach POIiŚ.

Dodaj komentarz