Aktualności Raport z Polski Wydarzenia

Samochód wjechał pod pociąg. Groźna kolizja na przejeździe kolejowym [FILM]

O dużym szczęściu może mówić kierowca samochodu osobowego, który na przejeździe kolejowym w miejscowości Rusiec w pow. bełchatowskim wjechał pod pociąg towarowy. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Fot. kadr z filmu

Do kolizji doszło 2 listopada o godz. 6.35 w m. Rusiec. Kierujący samochodem osobowym matki Hyundai nie dostosował się do znaku STOP i wjechał na przejazd kolejowy wprost w nadjeżdżający pociąg towarowy relacji Dąbrowa Górnicza – Twarda Góra.

Kierowca zaczął hamować w ostatniej chwili, jednak doszło do zderzenia – informuje bełchatowska policja. – Pojazd został zepchnięty przez czoło pociągu i uszkodzony. Na miejscu interweniowali policjanci z bełchatowskiej drogówki. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał żadnych obrażeń. 33-letni kierowca hyundaia oraz 56-letni maszynista byli trzeźwi. Kierowca osobówki został ukarany mandatem karnym.

 

Policja publikuje film z monitoringu ku przestrodze.

 

– Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – dodają funkcjonariusze. – Kierowco dostosuj prędkość do warunków na drodze, zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, zbliżając się do przejścia dla pieszych, czy przejazdu kolejowego zachowaj szczególną ostrożność i ustąp pierwszeństwa. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, szczególnie teraz kiedy warunki atmosferyczne (opady deszczu, niekiedy mgła, śliska nowierzchnia, słaba widoczność ) nie sprzyjają uczestnikom dróg i utrudniają bezpieczeństwo na drodze.

Dodaj komentarz