Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

Samochód wjechał w przystanek tramwajowy. Nie żyje mężczyzna

Dramatyczny wypadek na przystanku tramwajowym we Wrocławiu. Samochód osobowy, po zderzeniu z innym pojazdem, wjechał w pasażerów czekających na tramwaj. Śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. W związku z wypadkiem tramwaje MPK Wrocław zmieniają trasy przejazdu.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy poranek, 23 czerwca, na ul. Grabiszyńskiej – przy skrzyżowaniu z ul. Kolejową. Około godz. 7.00 zderzyły się trzy samochody osobowe. Jeden z nich wpadł na przystanek tramwajowy, gdzie przewrócił się na bok. Wszystkie osoby znajdujące się w pojazdach były trzeźwe.

Na miejscu, w wyniku wypadku, śmierć poniósł 64-latek, czekający na tramwaj. Potrącił go samochód marki BMW, którym kierował 20-latek.

Samochód wjechał w przystanek – przebieg zdarzenia

Przebieg zdarzenia relacjonuje podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Według wstępnych ustaleń policji, samochód marki audi, w trakcie zmiany pasa z prawego na lewy, uderzył w jadące BMW. Samochód ten wypadł z jezdni, uderzając w wiatę przystanku tramwajowego, przeleciał nad głową jednego z pasażerów i uderzył w drugiego człowieka.

Samochód marki audi odbił się od BMW, uderzając w kolejny pojazd tej samej marki.

W chwili wypadku na przystanku tramwajowym znajdowały się dwie osoby. Jedna z nich poniosła śmierć na miejscu. Druga – prawdopodobnie w wyniku szoku – oddaliła się z miejsca zdarzenia.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni policja pod nadzorem prokuratury.

Ruch tramwajów w miejscu wypadku jest utrudniony. Tramwaje linii nr 4, 5, 11 oraz 74 zmieniają trasy.

Dodaj komentarz