Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Serwis Pojazdów Szynowych inwestuje w nowoczesną halę w Bydgoszczy

Serwis Pojazdów Szynowych inwestuje w nowoczesny warsztat do obsługi i napraw taboru kolejowego. Obiekt powstaje przy ul. A. Krzywca w Bydgoszczy.

To w tej hali swoje usługi świadczyć będzie Serwis Pojazdów Szynowych (Fot. bydgoszcz.pl)
To w tej hali swoje usługi świadczyć będzie Serwis Pojazdów Szynowych (Fot. bydgoszcz.pl)

Hala, którą zaadaptuje firma Serwis Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. sp. k., będzie miała ok. 10 tys. mkw. powierzchni. Do obiektu przylegać będzie część socjalno-biurowa. Wraz z nowymi obiektami budowane są kolejowe bocznice, które skomunikują je z linią kolejową, a także umożliwią dojazd składów kolejowych.

Obecnie firma swoją siedzibę ma w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą. Swój warsztat ma zaś w Inowrocławiu. Na co dzień z usług SPS korzystają tacy przewoźnicy jak: Koleje Dolnośląskie, Warszawska Kolej Dojazdowa czy Polregio. Firma wyspecjalizowała się między innymi w przeglądach, rewizjach i naprawach taboru kolejowego. Dokonuje również modernizacji autobusów,  oraz napraw powypadkowych. Oferuje też specjalistyczne usługi z zakresu napraw silników spalinowych, skrzyń biegów, a także przekładni napędowych.

Tereny po dawnych zakładach chemicznych wraz z utworzonym na części z nich Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym to gospodarcze serce regionu. Z myślą o ich rozwoju miasto podejmuje szereg działań związanych z poprawą infrastruktury i uzbrojenia. W ostatniej dekadzie  udało się m.in. zbudować ulicę ks. Dachtery, połączenie do drogi krajowej nr 10, wyremontować ulice Wojska Polskiego, część. Chemicznej, a także M. Dziatkiewicza.

Inwestycję komentuje w mediach społecznościowych ekspert ds. transportu kolejowego Piotr Rachwalski.

– Wg mnie nie ma takiej ani Pesa czy Newag, ani Intercity czy Polregio, o reszcie nie wspominając. 7 kanałów ponad 150m każdy pomieści na raz ponad 50 członów EZT czy innych pojazdów. Szacun! – pisze Rachwalski.

 

Dodaj komentarz