Tabor

Siemens Mobility dostarczy do Monachium 22 sześcioczłonowych pociągów metra C2

Siemens Mobility dostarczy operatorowi transportu publicznego w Monachium – Stadtwerke München (SWM), 22 sześcioczłonowych pociągów metra C2. Pojazdy trafią do Niemiec w 2022 r. Łącznie Siemens Mobility dostarczy do monachijskiego metra aż 67 pociągów C2.

Fot. Siemens Mobility

Podpisana umowa jest realizacją drugiej opcji z umowy przed 10 lat. Wówczas podpisany został kontrakt na dostawę pierwszych 21 sześciowagonowych pociągów metra C2, a sześć lat później uruchomiono pierwszą opcję na kolejne 24 pociągi. Podpisana w 2020 r. to druga i ostatnia opcja rozszerzania metra od Siemens o dodatkowo 22 sztuki.

– Dzięki nowym pociągom C2 stale odmładzamy nasz tabor. Dla naszych pasażerów oznaczać to będzie przede wszystkim więcej przestrzeni i większy komfort. W ciągu najbliższych dziesięciu lat chcemy wycofać z eksploatacji wszystkie stare pociągi A i B i eksploatować nasz system metra wyłącznie przy użyciu nowoczesnych, wysokowydajnych pociągów. Oznacza to, że możemy dodać do pociągów około 5.000 dodatkowych miejsc bez wprowadzania większej częstotliwości – powiedział Ingo Wortmann, Dyrektor Zarządzający SWM.

 

O inwestycji mówiła także dyrektor generalna SM.

– Nowe pociągi C2 przyczyniają się do trwałego wzrostu wartości w całym ich cyklu życia oraz do zwiększenia komfortu podróżowania. Cieszymy się, że jesteśmy znacząco zaangażowani w rozwój lokalnego transportu publicznego w naszym rodzinnym mieście – powiedziała Sabrina Soussan, dyrektor generalny Siemens Mobility.

 

Czytaj dalej >