global Wydarzenia

SIM Factor dostarczy symulatory kolejowe do Österreichische Bundesbahnen

SIM Factorproducent symulatorów kolejowych – dostarczy swoje urządzenia do Österreichische Bundesbahnen. Umowę na zaprojektowanie, budowę i instalację dwóch pełnozakresowych symulatorów kolejowych na platformach ruchu podpisano pod koniec 2020 r.

Podpisana umowa ramowa obejmuje dostawę symulatorów dwóch pojazdów kolejowych: Siemens Vectron oraz Siemens Cityjet. Będą to najnowocześniejsze urządzenia tego typu w Austrii.

Prace obejmą nie tylko dwa symulatory pełnozakresowe na platformach ruchu 6dof, ale też szereg nowoczesnych technologii tj. edytor świata, nowoczesny system wyświetlania 4K, system eye-tracking w celu lepszego rozumienia zachowania maszynistów i wiele innych – wylicza producent.

– Jesteśmy dumni, że ÖBB powierzył nam tak odpowiedzialne zadanie. Jest to wymagający Klient i mamy świadomość jak duże znaczenie ma ten projekt zarówno dla nas jak i Klienta, który symulatory kolejowe wykorzystuje w swoich procesach szkoleniowych od ponad 20 lat.” – powiedział Michał Wierzbicki, Wiceprezes SIM Factor.

 

Współpraca pomiędzy SIM Factor a ÖBB zakłada 5-letnią umowę serwisu i wsparcia.

Symulatory wraz z towarzyszącą infrastrukturą zostaną zainstalowane w nowym kampusie szkoleniowym w Sankt Pölten w pierwszym kwartale 2022 roku.