Wydarzenia

SIM Factor zbuduje symulatory lotu w kosmos

SIM Factor zbuduje symulatory lotu w kosmos. Umowę na zaprojektowanie, wykonanie i dostawę symulatora spółka podpisała z Planetarium – Śląskim Parkiem Nauki.

SIM Factor na rynku technologicznym jest od 2017 r. W ramach swoich działań oferuje innowacyjne rozwiązania z obszaru symulacji szkoleniowej wykorzystującej rzeczywistość wirtualną. W skład zespołu wchodzą najwyższej klasy specjaliści z programowania, elektroniki, automatyki, transportu kolejowego i lotniczego. To właśnie oni zbudują symulatory lotu w kosmos. Jak takie urządzenia będą wyglądać?

Zgodnie z projektem, powstanie pięć platform  symulacyjnych, centrum sterowania lotem z miejscami dla 7 osób, kompletne okablowanie, szafy Rack zawierające elektronikę do sterowania platformami symulacyjnymi oraz interfejs, oprogramowanie pozwalające na połączenie VR z ruchami foteli symulatora i 10 sztuk gogli VR ze słuchawkami.

Każda z pięciu platform symulacyjnych, składać się będzie z platformy manipulującej, dwóch obrotnic, realizujących pełne obroty względem osi x oraz osi z, podnośnika oraz dedykowanego fotela zawierającym własny, autonomiczny układ mikrohydrauliczny.

Nad dedykowaną platformą ruchu SIM Factor pracować będzie wspólnie z wrocławską firmą Motion Systems. Jak podkreślają przedstawiciele spółki, dla nich to projekt przełomowy.

– Będziemy odpowiedzialni za dostarczenie wyjątkowego w skali kraju i Europy rozwiązania o charakterze rozrywkowym – mówią.

 

Zgodnie z harmonogramem, projekt zakończyć się ma na przełomie 2020/21 r.

Dodaj komentarz