Raport z Polski Wydarzenia

SimKol przygotował innowacyjny symulator do szkolenia dróżników [FILM]

SimKol, producent symulatorów kolejowych, jako pierwszy na rynku przygotował innowacyjny symulator do szkolenia pracowników na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego w technologii wirtualnej rzeczywistości.

Rozwiązanie stworzone przez SimKol pozwoli sprawdzić, w jaki sposób szkolona osoba będzie wykonywać obowiązki w sytuacji stresowej lub nietypowej.

– Stworzone oprogramowanie pozwala na symulację pracy m.in. dróżnika przejazdowego, nastawniczego, czy dyżurnego ruchu – informują przedstawiciele firmy SimKol. – Zastosowanie wirtualnej rzeczywistości powoduje odcięcie pracownika od bodźców zewnętrznych, co daje pełną immersję, a jednocześnie pozwala na odtworzenie sytuacji nietypowych, niemożliwych do zrealizowania z wykorzystaniem klasycznych symulatorów.

.

Firma SimKol zaprezentowała także film z symulatora pracy dróżnika przejazdowego, obejmujący sytuacje, z którymi mogą się oni spotkać w codziennej pracy, m.in. późne zgłoszenie pociągu przez dyżurnego ruchu, kolizję na przejeździe, czy agresywnego uczestnika ruchu drogowego.

Dodaj komentarz