Tabor

“Siódemki” pojadą do Gdańska na naprawy P4. PKP Intercity wybrało wykonawcę

PKP Intercity rozstrzygnęło przetarg, w ramach którego lokomotywy EU/EP07 przejdą naprawy P4. Łącznie maksymalnie 25 elektrowozów zostanie skierowanych do ZNTKiM Gdańsk.

Fot. Ilostan Pojazdów Trakcyjnych / Cargulec160

We wrześniu br. przewoźnik dalekobieżny ogłosił przetarg, którego przedmiotem zamówienia jest wykonanie napraw P4 przy maksymalnie 25 elektrowozach EU/EP07 (15 jednostek zostanie skierowanych na naprawę w ramach zamówienia podstawowego, w opcji 10 kolejnych napraw).

W przetargu rywalizowały dwie firmy. Pesa Mińsk Mazowiecki oraz Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego i Miejskiego Gdańsk. Za wykonanie napraw przy 25 “Siódemkach” ZNTKiM złożyło ofertę opiewającą na kwotę niemal 41 mln zł brutto. Oferta Pesy była z kolei droższa o niemal 33 mln zł brutto. Zarówno Pesa jak i ZNTKiM wykazali wykonanie naprawy przy jednym elektrowozie w terminie 50 dni kalendarzowych oraz objęcie gwarancją pojazdów na okres 24 miesięcy.

Finalnie pod koniec 2023 roku PKP Intercity zadecydowało o wyborze oferty i tym samym niebawem powinno dojść do podpisania umowy z ZNTKiM Gdańsk. Przypomnijmy, że zgodnie z treścią zamówienia, zamawiający przewiduje, że w niektórych pojazdach prace będą wykraczać poza zakres naprawy P4, w szczególności będą one dotyczyć wyeksploatowanych komponentów zestawów kołowych oraz silnika trakcyjnego.

Dodaj komentarz