Inwestycje Pasażer

Skarżysko-Kamienna: zmodernizują peron i zbudują nowy tunel pod torami

Fot. L.Brylowski / PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały dziś (17.04) umowę z wykonawcą na projekt i budowę tunelu pod torami w Skarżysku-Kamiennej. Wartość inwestycji to ok. 40 mln zł. Spółka planuje także zwiększenie zakresu umowy o przebudowę peronu. Wartość prac to ok. 4,3 mln zł.

– Krajowy Program Kolejowy zmienia kolej także w województwie świętokrzyskim. Budowa tunelu w Skarżysku-Kamiennej ma duże znaczenie dla mieszkańców miasta i regionu, którzy codziennie korzystają z kolei. Wzrost komfortu obsługi pasażerów na stacji, dzięki udogodnieniom w postaci wind, przyczyni się do poprawy dostępności kolei dla wszystkich podróżnych. Dostosowanie stacji i przystanków do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się to jeden z oczekiwanych i sukcesywnie realizowanych trendów na polskiej kolei – powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

 

O zwiększonym bezpieczeństwie mówił także prezes Zarządu PKP PLK – Ireneusz Merchel.

– Wygodny dostęp do pociągów z nowych peronów na trasie Skarżysko-Kamienna – Starachowice oraz Kielce – Częstochowa i zwiększanie poziomu bezpieczeństwa na liniach kolejowych to efekty już realizowanych przez PLK inwestycji w regionie. Budowa tunelu w Skarżysku-Kamiennej to kolejny projekt z Krajowego Programu Kolejowego, który ułatwi korzystanie z kolei mieszkańcom województwa świętokrzyskiego – stwierdził Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

 

Czytaj dalej >